آخرین تحولات در خصوص سفرهای زیارتی عتبات عالیات و عمره بررسی شد

تهران - ایرنا - آخرین خبرها و تحولات در خصوص سفرهای زیارتی عتبات عالیات و عمره در جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت بررسی شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.

دراین نشست علی رضا رشیدیان با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای آغاز مجدد سفرهای زیارتی به عتبات عالیات، گفت: با توجه به موافقت قبلی ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت برای اعزام های محدود به عراق، سازمان حج و زیارت امیدوار است که زمینه اعزام زائران به اعتاب مقدسه فراهم شود.  

درادامه این نشست اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت از اقدامات عربستان برای رفع محدودیتهای کرونایی و لغو فاصله گذاری اجتماعی گزارشی ارائه کرد و از آمادگی این کشور برای استقبال از۷۰ هزارعمره گزار در روز خبرداد.  
رئیس سازمان حج وزیارت نیز با اشاره به اقدامات عربستان برای پذیرش زائران در مسجدالحرام ومسجدالنبی و نشانه هایی از بهبود روابط میان ایران و عربستان ابراز امیدواری کرد که زمینه برای اعزام  زائران مشتاقی که در نوبت عمره هستند، فراهم گردد و این سازمان بتواند خدمات رسانی خود را به نحو مناسب انجام دهد.  

حجت الاسلام والمسلمین نواب نیز بر نقش سازمان حج و زیارت برای برنامه ریزی سفرهای زیارتی متناسب با شرایط کشورهای میزبان تاکید کرد و در خصوص سفر اربعین خواستار بازمهندسی وظایف کمیته هایی شد که فعالیت هایشان با یکدیگر در کشور مقصد ارتباط دارد و با هماهنگی بیشتر و بهتر اداره امور انجام  و موانع و ابهامات نیز برطرف می شود.  

برپایه این گزارش، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ابتدای این نشست طی سخنانی با  تبریک فرارسیدن میلاد پیامبر رحمت(ص) و امام صادق (ع) از هفته وحدت بعنوان ابتکار بزرگ امام امت (رض) برای همبستگی امت اسلامی یاد و تصریح کرد: با توجه به فتنه هایی که شاهد هستیم جهان اسلام امروز بیش از هر زمان دیگر به وحدت و روح اخوت اسلامی نیاز دارد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب همچنین اهداف دشمنان از ایجاد اختلاف و تفرقه میان مسلمانان را یادآور شد و با اشاره به روایتی درخصوص کشته شدن فردی بدست اسامة بن زید بن حارثه در یکی از نبردها با مشرکین، گفت: پیامبر اسلام ص حتی حاضر نبود مشرکی که کلمه لااله الا الله را در زمان در تنگنا قرارگرفتن بر زبان جاری و سپرجان خود کرد، کشته شود و پیوسته سئوال می کردند: کیف تصنع بلااله الا الله اذا جائت یوم القیامة.

وی افزود: چگونه است افرادی که ادعای مسلمانی دارند امروز در میان صفوف نمازگزاران خود را منفجر و دهها خانواده را عزادار می کنند و کشورهای اسلامی را در غم واندوه فرو می برند، متاسفانه برخی افراد و گروههای منحرف برای بدست آوردن قدرت خون بیگناهان و مظلومین را می ریزند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha