سامانه سرد و ناپایدار در راه اردبیل است

اردبیل- ایرنا- اداره تحقیقات و پیش‌بینی هواشناسی اردبیل روز دوشنبه با صدور اطلاعیه‌ای درباره نفوذ سامانه سرد و ناپایدار به این استان از سه‌شنبه هشدار داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این اطلاعیه آمده است: با فعالیت این سامانه در استان اردبیل ضمن تراکم ابر و مه در آسمان‌، دما به شکل محسوس کاهش می‌یابد و این وضعیت جوی تا ظهر پنجشنبه ادامه می‌یابد.

هواشناسی اردبیل با بیان اینکه بارش باران و در ارتفاعات و گردنه‌های استان اردبیل به شکل برف از اثرهای این سامانه خواهد بود نسبت به کاهش دید افقی در جاده‌ها براثر مه، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و احتمال اختلال در تردد جاده‌ای و نیز پروازهای فرودگاه اردبیل هشدار داده است.

پرهیز از صعود به ارتفاعات، احتیاط در توقف و تردد در مسیل‌ها، انتقال محصولات کشاوزی به مکان های مسقف‌، تسریع در عملیات برداشت صیفی‌جات در جنوب استان اردبیل و تنظیم دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها ازجمله مواردی می‌باشند که هواشناسی اردبیل از ساکنان منطقه خواستار رعایت آن‌ها شده است.

در عصر دوشنبه دمای اردبیل ۱۲ درجه بالای صفر بوده و آسمان قسمتی ابری است و باد با سرعت ۳۵ کیلومتر در ساعت از جانب شمال شرق می وزد.

اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی هوای بسیار متغیر دارد. بارش برف و استقرار هوای سرد از اوایل آبان ماه در منطقه معمول است ولی در بعضی سال ها نفوذ توده هوای سرد عرض های شمالی سبب سرمایش زودهنگام و حاکمیت سرما ؛ برف و کولاک در منطقه می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha