طرح درس همنشین بهشتی در خراسان شمالی برای دانش آموزان اجرا شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: طرح «درس همنشین بهشتی» برای دانش‌آموزان استان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش، سپاه جواد الائمه (ع) و این نهاد در مدارس برای نخستین بار در کشور اجرا شد.

 مجید الهی راد روز سه شنبه در آیین رونمایی از طرح درس همنشین بهشتی که در اداره کل کمیته امداد خراسان شمالی برگزار شد، اظهار داشت:ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری با شعار «هر دانش آموز حامی فرزند معنوی» هدف اصلی این طرح است.

وی گفت: بر اساس این طرح، درس همنشین بهشتی به واسطه معلمان برای دانش آموزان تدریس خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح تا ۱۳ آبان اجرایی می‌شود، گفت: امیدواریم با مشارکت آموزش و پرورش طرح به خوبی اجرا شود.

وی در ادامه افزود: با اجرای طرح پویش ایران مهربان ۲۰ هزار و ۲۰۰ حامی جدید برای ایتام جذب شدند که تاکنون ۱۳ هزار مورد آن منجر به واریز مبلغ شده است.

وی گفت: سرانه ایتام از ۴۰۰ هزار تومان به ۸۰۰ هزار تومان و سرانه محسنین از ۲۱۰ هزار تومان به ۴۸۰ هزار تومان رسیده است.

امکان پرداخت صدقه به روش الکترونیکی درخراسان شمالی فراهم شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی در ادامه این آیین گفت: با اقدامات انجام شده در راستای توسعه روشهای نوین در دریافت کمکهای مردمی و صدقات، امکان پرداخت الکترونیکی صدقه از طریق کد QR در استان فراهم شده است.

 الهی راد اظهار داشت:  برای سهولت در پرداخت و استفاده از روش‌های نوین برای تمامی این مشترکان کد QR تهیه و به منازل و یا فروشگاه‌ها ارسال می‌شود و در این روش هر مشترک صندوق صدقات می‌تواند با داشتن کد QR اختصاصی خود و با استفاده از گوشی همراه به‌آسانی اقدام به پرداخت صدقه نمایند.

وی با بیان اینکه توسعه روش‌های نوین در جذب و جمع‌آوری کمک‌های مردمی، از اولویت‌های اصلی کمیته امداد، در حوزه مشارکت‌های مردمی است، افزود: بر همین اساس، با اجرای این طرح و اجرای روش‌های نوین و متنوع الکترونیکی، زمینه افزایش مشارکت غیرحضوری خیران را در برنامه های اجرایی این نهاد، فراهم می‌شود.

وی افزود: به منظور سهولت در پرداخت و استفاده از روش‌های نوین برای همه مشترکان، کد QR منحصر به فرد تهیه و ارسال می‌شود.

الهی راد با تاکید بر اینکه با اقدامات انجام شده در راستای توسعه روش‌های نوین در دریافت کمک های مردمی و صدقات، امکان پرداخت صدقه از طریق کد QR در استان فراهم شده است، گفت: کاهش هزینه‌های جمع آوری، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی سریع به مشترکان، حذف قبوض کاغذی و ارائه رسید الکترونیکی از مزایای اجرای این طرح است.

در پایان این آیین از طرح درس همنشین بهشتی آموزش یتیم نوازی ویژه دانش آموزان استان و طرح کد QR ویژه مشترکان صدقات با حضور مسوولان استانی رونمایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha