مژدهی: قهرمان شدن استقلال راحت نیست/ تیم متحد جام می‌گیرد

تهران- ایرنا- پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: قهرمانی در لیگ برتر با وجود مدعیان کار بسیار سخت و دشواری است؛ اما هواداران انتظار به حقی از مجیدی و استقلال دارند.

به گزارش ایرنا، «عباس مژدهی» یکی از بهترین مهاجمان تاریخ باشگاه استقلال است، او سال‌ها در خط حمله آبی‌پوشان به میدان رفت و گل‌های حساسی را به ثمر رساند. او بابت پیراهن استقلال سه بار در شهرآورد پایتخت گلزنی کرد تا رکوردی عالی را از خود بر جای بگذارد.

مهاجم سال‌های دور استقلال در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره شرایط این روزهای استقلال حرف زد، او ابراز امیدواری کرد آبی‌پوشان در لیگ ۲۱ به ناکامی خود پایان دهند و جام قهرمانی را برای هوادارانش به ارمغان آورد.

مشروح این گفت و گو را در زیر می‌خوانیم.

زمان زیادی به شروع مسابقات لیگ برتر باقی نمانده است، استقلال مدل جدید را چطور خواهیم دید؟

این فصل برای استقلال از اهمیت زیادی برخوردار است، امسال برای آبی‌پوشان ویژه است، همه در این فصل توقع موفقیت و قهرمانی را از استقلال دارند، خودتان بهتر از همه می‌دانید در تمام سال‌های اخیر این تیم دستش از موفقیت و رسیدن به جام کوتاه مانده است و هواداران صبر و تحمل ندارند.

هوادار استقلال در این چند ساله موفقیت و قهرمانی‌های تیم رقیب را دیده است و ناراحت و شاکی است، آنها دوست ندارند تیم محبوبشان ناکام باشد و رقیب اول بود؛ این یک قانون است و در همه جای دنیا چنین چیزی وجود دارد، آنها امسال انتظار به حقی از مجیدی و استقلال دارند.

مژدهی: قهرمان شدن استقلال راحت نیست/ تیم متحد جام می‌گیرد

همه چیز به خود استقلال بستگی دارد، استقلال در این فصل نسبت به چند سال اخیر شرایط بهتری را داشت، یکی از اتفاقاتی که همواره در گذشته برای استقلال رخ می‌داد و مناسب نبود جذب بازیکن پیش از انتخاب سرمربی بود، مربی نمی‌توانست نفرات مد نظرش را با سلیقه خود انتخاب کند، بعد بازیکنان زیادی از تیم جدا می‌شدند و شیرازه تیم از هم پاشیده می‌شد اما این دو اتفاق بزرگ در فصل جاری رخ نداد.  

البته اگر بخواهیم از قهرمانی حرف بزنیم راحت است اما در عمل کار بسیار سخت و دشواری است، تیم‌های مدعی وجود دارند که هر کدام به دنبال موفقیت هستند اما همیشه تیمی قهرمان می‌شود که یک قانون مهم را رعایت کند.

تیمی موفق می‌شود که فراز و فرود کم داشته باشد، تیمی قهرمانی را به نام خود سند می‌زند که امکانات و بستر لازم را داشته باشد، تیمی جام می‌گیرد که همه نفراتش متحد و یکدل باشند، در تیم فوتبال بازیکن اصلی و ذخیره باید دلشان یکی باشد، اگر تیمی گل زد و بازیکن نیمکت نشین و سکو نشین خوشحال شد مطمئن باشید موفق می‌شود.

نظرتان درباره بازیکنانی که استقلال به خدمت گرفته است چیست؟

بازیکن را سرمربی انتخاب کرده است، او حتما برای به خدمت گرفتن نفراتی که با استقلال قرارداد همکاری امضا کردند مطالعه لازم را انجام داده است و بر اساس تفکرات تاکتیکی‌اش بازیکن جذب کرده است، باید منتظر شروع لیگ بود و دید این نفرات چگونه با پیراهن استقلال نمایش می‌دهند.

فرهاد مجیدی توانایی قهرمان کردن استقلال را دارد؟

فرهاد مجیدی کار سختی دارد اما او انگیزه زیادی برای قهرمان کردن استقلال دارد، مجیدی به خوبی می‌داند هواداران دوستش دارند اما انتظارات از وی بسیار بالاست و سرمربی استقلال باید روزهای خوبی را برای تیمش رقم بزند.

اولین بازی با هوادار است، این جدال چقدر می‌تواند در شروع یک فصل موفق تاثیرگذار باشد؟

در تورنمنت‌هایی همچون لیگ برتر اولین جدال از اهمیت زیادی برخوردار است، سال‌هاست استقلال در ابتدای فصل امتیازات را از دست می‌دهد و در نیم فصل دوم راه می‌افتد اما دیر است و نمی‌تواند جبران کند، استقلال اگر بتواند هوادار را با برد پشت سر بگذارد از نظر روحی و روانی انگیزه‌اش برای ادامه مسابقات افزایش پیدا می‌کند.

مژدهی: قهرمان شدن استقلال راحت نیست/ تیم متحد جام می‌گیرد

نبودن مهدی قایدی چقدر در تضعیف استقلال تاثیرگذار است؟

قایدی در فصل گذشته یکی از بهترین بازیکنان استقلال بود و همه کار در این تیم انجام می‌داد، به طور حتم پر کردن جانشین برای این بازیکن بسیار سخت است اما او رفته است و باید دیگر نفرات در خط حمله استقلال عملکرد درخشانی داشته باشند.

قرار بود یک بازیکن خارجی جذب شود اما تا این لحظه چنین اتفاقی نیفتاده است

خط حمله استقلال هر چه سریعتر باید تقویت شود و اگر بازیکن خارجی می‌خواهد جذب شود باید در حد و اندازه‌های شیخ دیاباته باشد، استقلال به مهاجمی نیاز دارد که باری از دوش این تیم بر دارد، بازیکنی که می‌خواهد جذب آبی‌پوشان شود باید جانشین مهدی قایدی شود و حتما باید طراز اول و درجه یک باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha