سنجش ۴۳ درصد دانش آموزان یزدی در طرح سواد حرکتی تا پایان مهرماه

یزد _ ایرنا _ معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به طرح سواد حرکتی در مدارس گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده ۴۳ درصد دانش آموزان تا پایان مهرماه امسال در این طرح باید مورد سنجش قرار گیرند.

به گزارش ایرنا مصطفی خلیلی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: یکی از این بسته‌های تحولی، طرح ملی سواد حرکتی دانش‌آموزان ابتدایی است که پیامدهای اجرای آن، اصلاح سبک زندگی کودکان و نوجوانان و پرورش نسلی سالم، با نشاط و فعال خواهد بود.

وی اظهار کرد: طرح یاد شده  در راستای افزایش تحرک و شادی و نشاط دانش آموزان در مقطع ابتدایی  اجرا می‌شود.

خلیلی خاطرنشان کرد: پس از سنجش تعیین سطح حرکتی دانش آموزان؛ معلمان و مربیان تربیت بدنی مدارس در خصوص نحوه ارتقاء وضعیت جسمانی، بدنی و ورزشی دانش آموزان به والدین آنها مشاوره می دهند.

معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش یزد گفت: حدود  ۳۵ درصد دانش‌آموزان استان چاق و اضافه وزن دارند. 

وی افت تحصیلی، کم تحرکی و چاقی را از جمله آسیب های شیوع کرونا بیان کرد و افزود: به همین منظور بخشنامه ۰۶ با امضای ۲ وزارتخانه آموزش و پرورش و بهداشت به استانها ابلاغ شده و قرار است از این پس کلاس‌های تربیت بدنی با شرایط خاص به صورت حضوری برگزار شود. 

خلیلی در ادامه تعداد معلم های ورزش مرد و زن استان را  به ترتیب ۲۰۳ و ۲۴۸  نفر بیان و تصریح کرد: اکنون مدارس استان  با کمبود ۱۲۵ معلم ورزش مرد و ۹۰ معلم زن روبرو است. 

در سال تحصیلی امسال ۲۸۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۰۰ کلاس درس تحصیل می کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha