بازدید از اماکن تاریخی و تفریحی آذربایجان غربی ۲۹.۵ درصد افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: بازدید از اماکن تاریخی و تفریحی استان در نیمه اول امسال ۲۹.۵ درصد افزایش یافته است.

جلیل جباری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۹۱۲ هزار و ۴۰۴ نفر از مراکز تفریحی و گردشگری استان در سال جاری بازدید کرده اند.

وی ادامه داد: در ۶ ماهه اول امسال ۶۸ هزار و ۵۳۸ نفر در مراکز اقامتی استان اقامت داشته‌اند در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته برابر با ۵۸ هزار و ۹۹۸ نفر بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی بیان کرد: اقامت ثبت شده مربوط به هتل‌، هتل‌آپارتمان‌، مهمان‌پذیر و واحدهای بوم‌گردی استان بوده و به دلیل شیوع کرونا هیچ گونه اقامتی در کمپ‌ها، مهمان‌سراهای دولتی به ثبت نرسیده است.

وی با بیان اینکه غیر از ایام تعطیلی موزه ها، طی سال جاری ۷۷ هزار نفر از موزه های استان بازدید داشتند، گفت: مطالعه و اجرای ایجاد ۱۶ عنوان موزه در استان در حال انجام است.

جباری با اشاره به ضرر وارد شده در ایام کرونا به اماکن اقامتی و هتل ها افزود: در ایام کرونا ضریب اشغال هتل ها در استان به ۱۰ درصد رسیده است.

وی با اشاره به اقدامات مهم گردشگری در استان طی چهار سال گذشته گفت: راه اندازی ۵۶ واحد اقامتی وپذیرایی تفریحی،۶۷ دفترمسافرتی، صدور ۱۴ گواهینامه فعالیت در حوزه سلامت،برگزاری جشنواره ها و نمایشگاههای ملی و محلی از جمله اقدامات انجام شده در استان بوده است.

آذربایجان غربی دارای ۱۷۰۰ اثر، بنا، محوطه و تپه تاریخی است که در ردیف اثار ملی ثبت شده اند.

ظرفیت اقامتی آذربایجان غربی در حال حاضر ۲ هزار و ۲۶۶ اتاق با پنج هزار و ۳۳۵ تخت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha