حصول سازش در شورای حل اختلاف از ورود پرونده به مراکز قضایی می‌کاهد

تهران - ایرنا - رئیس سازمان نظام دامپزشکی در مراسم افتتاح شعب ویژه نظام دامپزشکی شورای حل اختلاف استان تهران گفت: با استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف با حصول سازش از ارجاع پرونده به مراکز انتظامی و قضایی جلوگیری می شود.

 به گزارش ایرنا از روابط عمومی و اطلاع رسانی شورای حل اختلاف استان تهران مراسم افتتاح شعب ویژه نظام دامپزشکی شورای حل اختلاف استان تهران با حضور قربانیان معاون قضایی رئیس شورای حل اختلاف استان تهران در امور اجرایی ، عمومی و اجرای احکام محمدرضا صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران ، خردمند سرپرست مجتمع شهدای مدافع سلامت شورای حل اختلاف تهران و دیگر مقامات و مسئولین قضایی عصر روز دوشنبه در محل ساختمان سازمان نظام دامپزشکی برگزار گردید .

 در ابتدای مراسم دکتر صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی با بیان آنکه این سازمان در حال حاضر قریب ۴۲ هزار نفر عضو دارد و تلاش و سعی وافر آن سلامت دام و در نتیجه سلامت انسان است گفت: وظیفه سازمان در درجه اول صیانت از حقوق اعضاء و همزمان دفاع از حقوق خدمت گیرندگان از مجموعه می باشد .

وی افزود : با توجه به اینکه حوزه کارکرد تخصصی این مجموعه طی ۲۴ سال گذشته بسیار گسترده شده و با توجه به تحولات جامعه و افزایش پرونده های تشکیل شده در هیأت های انتظامی موجب گردید تا ما تلاش کنیم با استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف با حصول سازش از ارجاع پرونده به مراکز انتظامی و قضایی جلوگیری کنیم . با این اقدام هم حقوق مردم حفظ می گردد و هم عملکرد اعضاء سازمان نظام دامپزشکی به صورت سازمان یافته و منضبط ذیل مجموعه مجتمع شهدای مدافع سلامت نتایج خوبی برای همکاران و مردم عزیز کشورمان به همراه خواهد داشت .

رئیس سازمان نظام دامپزشکی همچنین اظهار امیدواری کرد که نظیر این شعب در دیگر استان ها هم تأسیس گردد .

در ادامه این مراسم معاون قضایی شورای حل اختلاف استان تهران ضمن عرض تبریک هفته وحدت و ایام ولادت با سعادت ختم المرسلین حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) طی سخنان ارزشمندی با بیان رویکرد اصلی دستگاه قضایی مبنی بر اشاعه فرهنگ صلح و سازش ، یادآور شد: کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی یکی از نتایج این اقدامات است
قربانیان  افزود: به جهت آنکه در رسیدگی به پرونده ها با سازش طرفین دعوی و با رضایت ایشان پرونده مختومه می شود موجب تلطیف فضای جامعه گردیده است .

وی  ذکر مزیت های شورای حل اختلاف در مجموعه های مختلف از جمله مجتمع ویژه شهدای مدافع سلامت (ویژه بهداشت و درمان) و دیگر شعب تخصصی که با نگرش تخصصی و حرفه ای هم از حقوق اعضاء سازمان و هم از حقوق مردم و مراجعین دفاع می کنند، گفت: به این ترتیب ۶۰ درصد پرونده ها در شعب تخصصی در حال حاضر با سازش مختومه می گردد .

 قربانیان در پایان احکام اعضاء شعب ویژه دامپزشکی شورای حل اختلاف تهران را اعطاء کرد .

 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha