رییس فدراسیون ترای‌اتلون: به دنبال حضور مربی پرتغالی در ایران هستیم

تهران- رییس فدراسیون ترای‌اتلون (ورزش سه‌گانه) گفت: مربی پرتغالی تیم ملی ترای‌اتلون تاکنون به صورت مجازی با ملی‌پوشان در ارتباط بود اما برای موفقیت بیشتر این مربی باید به صورت مستقیم و حضوری، هدایت تیم ملی را برعهده داشته باشد و امیدواریم وزارت ورزش در این زمینه به ما کمک کند.

مهدی گودرزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: باید زیر نظر مستقیم مربی پرتغالی کار کنیم تا ورزشکاران از وضعیت بهتری برخوردار شوند و وزارت ورزش باید این فضا را به ترای‌اتلون بدهد. همه چیز بستگی به این دارد که مربی پرتغالی چه رویدادهایی را برای ورزشکاران انتخاب کند. پس از حضور در مسابقات گزینشی المپیک با مربی پرتغالی گفت و گویی داشتیم تا ضعف ورزشکاران را برطرف کنیم و به نتیجه مطلوب در مسابقات پیش‌رو دست یابیم. وی پیشنهاد داد تا روزانه ملی‌پوشان ۲ بار تمرین شنا داشته باشند و سه مسابقه قهرمانی کشوری نیز برگزار کنیم.

وی افزود: اعضای تیم ملی در مسابقات قهرمانی کشور در شهریور ماه شرکت کردند اما در این مدت موج چهارم و پنجم کرونا کار را برای ما سخت کرد. با توجه به تعهدی که به مربی پرتغالی دادیم، مسابقات قهرمانی کشور آکواتلون را در خرداد و ۲ رقابت قهرمانی کشور ترای‌اتلون استاندارد و اسپرینت را در تیر و مرداد برگزار کردیم.

رییس فدراسیون ترای‌اتلون عنوان کرد: با توجه به برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و انتخاب ملی‌پوشان از این رقابت‌ها در مسابقات کاپ اروپایی بالک سیر ترکیه شرکت کردیم و محمدحسین طیبی با بهترین رکورد در بین ورزشکاران نخبه اروپایی در رده جوانان به جایگاه پنجمی نایل آمد.

وی ادامه داد: در مسابقات قهرمانی آسیا هم علی رضوانی برای نخستین بار از بین ۳۰ ورزشکار به مقام ششمی قاره کهن رسید. در واقع تنها یک دقیقه از رکورد او با نفر سوم بازی‌های آسیایی فاصله داشت. اگر بتوانیم شرایط آماده‌سازی ملی‌پوشان را از طریق کمپ‌های بین‌المللی و مسابقات اروپایی دنبال کنیم، به طور قطع مدال بازی‌های آسیایی برای این ورزشکاران محقق می‌شود.

گودرزی با اشاره به اینکه در حوزه زنان به بحث برابری جنسیتی پرداختیم، گفت: در ۶ ماه گذشته سه رویداد قهرمانی کشور اکوا اتلون، اکوا ران و ترای‌اتلون منقطع را برای زنان برگزار کردیم. هر کدام از این مسابقات به صورت میانگن در چهار رده سنی برگزار شد. طی ۶ ماه گذشته فدراسیون بیش از ۲۴ مسابقات قهرمانی کشور را در رده‌های مختلف برگزار کرد.

وی اضافه کرد: در هفته تربیت بدنی نیز مسابقات قهرمانی دواتلون مردان و زنان کشور و مرحله پایانی لیگ مردان و زنان را در اصفهان برگزار می‌کنیم. همچنین در اواسط آبانماه مسابقات قهرمانی کشوری پاراترای‌اتلون را برپا خواهیم کرد. در کنار آن نیز ۲ مدرس جهانی از انگلیس و آفریقای جنوبی برای برگزاری دوره مربیگری سطح یک جهانی و دوره فنی همبستگی المپیک در ایران حضور می‌یابند.

رییس فدراسیون ترای‌اتلون خاطرنشان کرد: در حال حاضر اگر شرایط فراهم شود، می‌توانیم اولین اعزام معلولان را داشته باشیم. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha