۱۱۹ کیلوگرم مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس قم و تهران کشف شد

قم- ایرنا- فرمانده انتظامی استان قم از کشف ۱۱۴ کیلوگرم تریاک و ۵ کیلوگرم مرفین در عملیات مشترک با فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران خبر داد.

به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی فرماندهی انتظامی قم، سردار سید محمود میرفیضی در این زمینه افزود: در پی همکاری با پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران و پیگیری‌های اطلاعاتی بر روی عناصر اصلی تهیه و توزیع مواد مخدر، مشخص شد فردی با یک دستگاه خودرو پژو پارس قصد دارد محموله مواد مخدر را از جنوب کشور به تهران منتقل کند.

وی با بیان این‌که رسیدگی به موضوع بلافاصله در دستور کار قرار گرفت، اضافه کرد: با حصول اطمینان از وجود مواد مخدر در خودرو موصوف، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی در عوارضی کاشان به قم خودرو را مشاهده و توقیف کرده و متهم را دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: ماموران در بازرسی از داخل خودرو، مقدار ۱۱۴ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک با لفافه و مقدار ۵ کیلوگرم مواد مخدر از نوع مرفین کشف کردند.

شناسایی و دستگیری سارقان طلاجات اطفال در قم

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی قم نیز از شناسایی و دستگیری سارقان طلاهای اطفال در این استان خبر داد.

سرهنگ میکاییل قهرمانپور در این زمینه افزود: در پی وقوع سرقت‌های متعدد طلاهای اطفال به روش زورگیری و بعضا با استفاده از سلاح سرد در سطح شهر قم و ایجاد احساس ناامنی در شهر، موجب شد تا موضوع با جدیت در دستور کار تیم ویژه‌ای از کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی استان قرار گیرد.

وی افزود: با انجام یکسری اقدامات ویژه پلیسی مشخص شد سرقت‌های موصوف به‌وسیله یک نفر مونث با همدستی یک نفر مذکر صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: با تلاش مضاعف ماموران انتظامی، متهم در حین ارتکاب سرقت از یک طفل سه ساله شناسایی، دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

قهرمانپور گفت: متهم در تحقیقات پلیس منکر بزه ارتکابی شد، ولی با ارائه دلایل و مدارک مستند، به ۱۱ فقره سرقت طلاجات کودکان با کمک همدستش اعتراف کرد.

وی تصریح کرد: هردو متهم به همراه پرونده تشکیل شده به مرجع قضایی معرفی و با صدور قرار قانونی مناسب روانه زندان شدند.

وسایل نقلیه بالای ۴ سال ساخت ملزم به دریافت معاینه فنی هستند

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان قم نیز گفت: بر اساس ماده ۴۳ آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی، وسایل نقلیه بالای ۴ سال ساخت که شامل خودروهای تولید ۹۶ و قبل از آن می‌شوند، ملزم به دریافت معاینه فنی هستند.

سرهنگ غلامرضا صدفی بیان داشت: دارندگان وسایل نقلیه باید وسایل نقلیه خود را برای انجام معاینه فنی در مراکز فنی مجاز تعیین شده برده و پس از احراز شرایط معاینه فنی دریافت کنند.

وی افزود: در طول مدتی که برچسب یا برگ معاینه فنی اعتبار دارد، در صورت بروز نقص فنی، مالک موظف است برای رفع نقص اقدام کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha