معاون استاندار: کرمانشاه نماد برجسته وحدت اسلامی است

کرمانشاه - ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با تاکید بر بازنمایی اهمیت پیام امام خمینی (ره) برای هفته وحدت، گفت: استان کرمانشاه طی سال‌های پس از انقلاب نماد وحدت اسلامی بوده و وجود بزرگان و راهبرانی عالم در این استان موجب قوام و دوام این وحدت مثال زدنی شده است.

«حسین خوش‌اقبال» روز دوشنبه در آستانه هفته وحدت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، پیام بنیانگذار نظام اسلامی درباره هفته وحدت را نشان از هوشمندی و حکمت امام راحل دانست و افزود: مخالفان و تفرقه افکنان بیشتر از مسلمانان به اهمیت یکدستی و قدرت وحدت جوامع اسلامی واقفند و از این رو همواره در آتش نفاق افکنی دمیده‌اند.

وی اظهار داشت: نشانی برجسته و بارز وحدت مذاهب اسلامی را می‌توان در استان‌ کرمانشاه جستجو کرد که در طول سالیان گذشته به ویژه در عصر انقلاب اسلامی شیعه و سنی دوشادوش یکدیگر، در سنگرهای دفاع از امنیت و آرمان های ایران اسلامی مجاهدت داشته و در این راه جان خود را نثار کرده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه وجود علماء و بزرگان برجسته منطقه اورامانات را عامل قوام وحدت دینی در استان دانست و گفت: شخصیت‌های مورد وثوق بزرگان نظام همچون مُلا قادر قادری، ائمه جمعه و شیوخ اهل سنت، با بردباری، عقلانیت و ایثار خود همواره راهبر جامعه در مسیر وحدت افزایی و یکپارچگی بوده‌اند.

خوش اقبال ادامه داد: در شرایط تحریم‌های ظالمانه، بحران‌های اقتصادی و کرونا، بدخواهان و کینه ورزان به دنبال استیصال ملت ایران و چند پارچه‌گی و اختلافات قومی و مذهبی هستند. باید مراقبت بیشتری بر وحدت و برادری قومی و دینی داشت.

وی همچنین با تاکید بر برجسته شدن برنامه‌های هفته وحدت در استان گفت: با توجه به استمرار محدودیت‌های کرونا، تبلیغات بصری شهری همچنین نشست‌های اندیشه‌ای در فضای مجازی باید بیشتر تمرکز شود.

هفته وحدت از فردا سه‌شنبه ۲۷ مهرماه مصادف با ۱۲ ربیع الاول آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha