مهارت؛ راه توسعه و پیشرفت کشور است

زاهدان- ایرنا- مدیرکل مسابقات ملی و بین‌المللی مهارت سازمان فنی و حرفه‌ای گفت: مهارت راه توسعه و پیشرفت کشور و نقطه اوج و تبلور مسابقات است.

مهدی دارایی روز دوشنبه در مراسم افتتاح مرحله کشوری نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در زاهدان اظهار داشت: کشور امروز در حال تلاش برای رسیدن به مهارت است تا از این طریق در تمامی امور به خودکفایی رسیده و پرچم ایران همواره پایدار بماند.

وی گفت: در جامعه افراد بی مهارتی زندگی می کنند که مهمترین عامل برای خروج این جمعیت از رخوت مهارت است که به عنوان ابزار، کلید و هدف است و این امر بسیار مورد توجه فنی و حرفه ای قرار دارد.

مدیرکل مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان فنی و حرفه ای افزود: در مهارت به دنبال الگوهای همسن و سال برای جوانان و همسالان خود در کشور هستیم. 

وی بیان کرد: در دوران بعد از مسابقات باید امکانات برای ایجاد کسب و کار جوانان فراهم شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم اظهار داشت: معضل بیکاری از مباحث مهم امروزه در کشور بویژه  این استان است که باید هرکسی به سهم خود در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

خداداد اولیائی گفت: کشورهای پیشرفته اولین قدم را در بخش مهارت آموزی برداشته و همواره به این موضوع اهمیت می دهند.

وی افزود: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان با توجه به امکاناتی که در اختیار دارد توانسته اقدامات خوبی در زمینه اشتغالزایی کسانیکه علاقه‌مند به ایجاد اشتغال و کارآفرینی هستند ایفا کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان بیان کرد: نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت رشته جواهرسازی ابتدا در مرحله شهرستانی، سپس استانی و هم اینک در مرحله کشوری در زاهدان در حال برگزاری است که نفر برگزیده به مسابقات جهانی در کشور چین اعزام می شود.

وی گفت: مهمترین دلیلی که این مسابقه در سیستان و بلوچستان برگزار شد، سابقه زیاد صنف طلا و جواهر در شهرستان ها و وجود معادن زیاد در این استان است.

اولیائی افزود: اهمیت دادن به آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای با جدیت در حال پیگیری است بطورییکه مجوز این آموزشگاه ها سه روزه صادر می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha