خدمات انقلاب برای دانش آموزان بازگو شود

تهران-ایرنا- مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: خدمات انقلاب اسلامی باید برای دانش آموزان بازگو شود.

به گزارش روز دوشنبه معاونت پرورشی و فرهنگی، وزارت آموزش و پرورش علی رمضانی در جلسه شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی پیرامون برنامه‌های روز ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز با تاکید بر اهمیت نقش دانش‌آموزان در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: در این مدت همکاری با تشکل‌های دانش‌آموزی به یک زبان مشترک رسیدیم و فعالیت‌های صورت گرفته در یک راستا است.

وی افزود: لازم است برای دانش‌آموزان با زبان آمار از انقلاب بگوییم زبان آمار بسیار ارزشمند است میزان دانش‌آموزان، مدارس، امکانات در کشور و ... از جمله موارد مهم در این زمینه است.

رمضانی ادامه داد: انقلاب اسلامی خدمات بسیاری به مردم کرده است که باید تمام این موارد را برای دانش‌آموزان بازگو و در این راستا تلاش کنیم.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: امیدواریم در روز ۱۳ آبان حضور پررنگ دانش‌آموزان را داشته باشیم چراکه روز ۱۳ آبان یک مانور جریان ساز است که حضور دانش‌آموزان را می‌طلبد.

فعالیت مجدد مرکز کنترل اردویی

وی خبر داد: بعد از بازگشایی مدارس هر دانش‌آموزی که بخواهد از مدرسه خارج شود باید از مرکز کنترل اردویی مجوز بگیرد بنابراین تلاش داریم این مرکز را مجدد بازگشایی کنیم.

رمضانی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور و حضور دانش‌آموزان را به زودی خواهیم داشت افزود: روز ۱۳ آبان مانوری از توانمندی واکسینه شدن جامعه فرهنگی و دانش‌آموزان است؛ سیاست ما در روز ۱۳ آبان مطابق با دولت سیزدهم و ایران قوی خواهد بود.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی  وزارت آموزش و پرورش با یادآوری به نظر مثبت سرپرست وزارت آموزش و پرورش بر همکاری با تشکل‌های دانش‌آموزی گفت: در روز چهارشنبه ۱۲ آبان نواختن زنگ استکبارستیزی را داریم و روز پنجشنبه ۱۳ آبان نیز راهپیمایی برگزار خواهد شد.

برگزاری مانور تشکیلاتی 

اسماعیل بحری زاده مشاور وزیر آموزش و پرورش در این جلسه با تاکید بر اینکه تشکل‌های دانش‌آموزی یک هدف مشترک دارند و آن تربیت اسلامی دانش‌آموزان است اظهار کرد: این تربیت در نقش آفرینی دانش‌آموزان شکل می‌گیرد، بنابراین ماموریت در سازمان دانش‌آموزی، تربیت دانش‌آموزان در تمام ابعاد و ارتقای جامع پذیری آنان است.

وی با یادآوری اینکه تربیت در حضوری بودن مراسم و ارتباط چهره به چهره اتفاق می‌افتد، افزود: در سازمان دانش‌آموزی اصول و فرایندهای اجرایی به ویژه تشکیلات پیشتازان بازنگری شده است و اکنون تمام فعالیت‌ها و نشان‌ها مبتنی بر سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب است که سال تحصیلی نیز سال آغاز این موضوع بود.

بحری زاده افزود: مانور تشکیلاتی یاوران را امسال در دو بخش برگزار می‌کنیم؛ مانور یاوران تحت عنوان فرزندان روح الله از ۸ تا ۱۳ آبان برگزار می‌شود که محور موضوعی آن استکبارستیزی است.

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش‌آموزی ادامه داد: در ۱۳ آبان و هفته دانش‌آموزی ۲ اسوه شهید دانش‌آموز بهنام محمدی و حسین فهمیده را محور قرار دادیم. همچنین ظرفیت مجلس دانش‌آموزی و خبرگزاری پانا را در این مانور تشکیلاتی متمرکز کردیم.

 در این جلسه هر یک از افراد به بیان نقطه نظرات خود درباره برنامه‌های روز ۱۳ آبان پرداختند و برنامه‌های سازمان بسیج دانش‌آموزی، سازمان جمعیت هلال احمر، سازمان دانش‌آموزی و اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان شرح داده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha