نساجی – فجر سپاسی؛ رونمایی از نساجیِ جدید الهامی در ساری

ساری – ایرنا – بیست‌ویکمین دوره لیگ برتر فوتبال کشور عصر فردا سه‌شنبه با برگزاری چهار دیدار آغاز می‌شود که در یکی از این مسابقات تیم فوتبال نساجی مازندران باید با ترکیبی متشکل از جوان‌ها و باتجربه‌ها از تیم ریشه‌دار فجر سپاسی شیراز میزبانی کند.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال نساجی مازندران در چهارمین فصل حضور لیگ‌ برتری‌اش، ساعت ۱۶ فردا نخستین دیدارش در لیگ بیست‌ویکم را در حالی برگزار می‌کند که هواداران نساجی امیدوارند که این تیم امسال پس از چند اردوی آماده‌سازی و تمرینات مستمر که زیر نظر ساکت الهامی مربی موفق این تیم گذرانده، آغاز و حضوری متفاوت نسبت به دوره‌های گذشته داشته باشد.

نساجی لیگ بیست‌ویکم را بر خلاف سه دوره قبلی بدون حاشیه‌های مرتبط با کادر مدیریتی و کادر فنی آغاز می‌کند و از این بابت با توجه به حمایت‌های مناسبی که مالک باشگاه از این تیم داشت، هواداران کم دغدغه‌ترین پیش‌فصل تیم محبوب خود را شاهد بودند.

 شرایط مساعد تیم از نظر حفظ ترکیب اصلی و کادر فنی، جذب بازیکنان اثرگذار و  همچنین برگزاری اردوهای تمرینی مناسب و برنامه‌های جنبی پیش‌فصل مانند جشن پیراهن که شب گذشته در ساری با حضور همه بازیکنان و عوامل فنی و مدیریتی باشگاه برگزار شد نشان می‌دهد که نساجی یکی از آرام‌ترین دوره‌های خود را سپری می‌کند و همین موضوع برای نساجی‌چی‌ها خوشایند است.

چالش تکراری زمین خانگی

اما چالش‌های مربوط به زمین خانگی نساجی که در سه فصل اخیر همواره گریبان این تیم و هواداران نساجی را گرفته بود در این فصل نیز همراه با نساجی پیش آمد و در نهایت سبب شد که بالاخره نساجی ناچار به میزبانی از حریفان خود در خارج از قائمشهر باشد.

نساجی که حدود ۱۰ سال پیش به مدت ۱۸ ماه بازی‌های خانگی از سری مسابقات لیگ آزادگان را به دلیل طولانی شدن عملیات اجرای چمن مصنوعی در استادیوم وطنی قائمشهر به استادیوم شهدای ساری انتقال داده بود، فردا یک بار دیگر دیدارهای خانگی خود در شهر همسایه را آغاز خواهد کرد.

آغاز دیرهنگام عملیات تعویض چمن مصنوعی استادیوم وطنی قائمشهر و اجرای چمن طبیعی سبب شد که ورزشگاه خانگی و قدیمی نساجی امسال به لیگ برتر نرسد. به همین دلیل نساجی باید پس از کش و قوس‌های فراوان بابت آماده شدن استادیوم شهدای ساری و رفع اشکالات آن، فردا از فجر شهید سپاسی در این ورزشگاه میزبانی کند تا نام ساری هم به جمع شهرهای میزبان مسابقات لیگ برتر اضافه شود.

نساجی – فجر سپاسی؛ رونمایی از نساجیِ جدید الهامی در ساری
ورزشگاه شهدای ساری

بازگشت شیرازی‌ها به لیگ از ساری

فجر سپاسی شیراز که پس از هفت فصل غیبت در لیگ برتر یک بار دیگر توانستند مجوز حضور در این رقابت‌ها را به دست بیاورند، فردا با هدایت علی‌اصغر کلانتری مربی ۵۳ ساله و با  تجربه فوتبال کشور قصد دارند نخستین گام را در ساری و مقابل نساجی مازندران محکم بردارند. این تیم پیش‌فصل خوبی را گذرانده و هودارانش امیدوارند که بتواند در نخستین گام دست‌کم با یک امتیاز خارج از خانه به شیراز بازگردد و برای دیدار خانگی‌اش با گل‌گهر در هفته دوم آماده شود.

اما نساجی‌چی‌ها نیز امسال شرایط مطلوبی را سپری می‌کنند. این تیم طی هفته‌های اخیر چند دیدار تدارکاتی با تیم‌های مختلف از جمله تیم‌های لیگ برتری سپاهان، ذوب‌آهن و پدیده برگزار کرد تا مهره‌های جدید به خدمت گرفته شده در نساجی با تاکتیک‌های مد نظر سرمربی آشنا شوند و تیم به پختگی لازم برای حضور در رقابت‌های لیگ بیست‌ویکم برسد.

شرایط مطلوب تیمی نساجی

نساجی در این فصل بر خلاف فصل قبل که تقریبا تمام بازیکنان خود را از دست داده بود و با ترکیبی ناشناخته وارد رقابت‌ها شد، با حفظ ساختار اصلی تیم و اضافه کردن تعدادی از جوانان از تیم امیدهای نساجی و چند بازیکن شاخص و باتجربه مانند مسعود شجاعی و علیرضا حقیقی وضعیت به مراتب بهتر دارد و به تیمی با استخوان‌بندی مناسب برای حضور در رقابت‌ها تبدیل شده است.

از سوی دیگر تیمی که الهامی هدایت آن را به عهده دارد در ۱۳ هفته پایانی فصل قبل شرایطی بسیار مطلوب داشت و نتایج درخشانی گرفت. نساجی با الهامی در ۱۳ هفته پایانی فصل قبل از نظر کسب امتیاز چهارمین تیم جدول بود. حفظ ساختار تیم و اضافه شدن چند مهره اثرگذار به این تیم می‌تواند کار را در ساری برای فجر سپاسی که هفت فصل اخیر را در لیگ آزادگان گذرانده و با تیم‌های لیگ برتری تقابلی نداشت دشوار کند.

نساجی – فجر سپاسی؛ رونمایی از نساجیِ جدید الهامی در ساری
نساجی در این فصل بر خلاف فصل قبل با حفظ ساختار اصلی تیم و اضافه کردن چند مهره اثرگذار شرایط مناسبی دارد.

تکرار آغاز لیگ با تازه‌واردها

نساجی‌چی‌ها در دو فصل قبل نیز لیگ را بر اساس قرعه با تیم‌های تازه‌وارد آغاز کردند. در لیگ نوزدهم نساجی مهمان گل‌گهر سیرجان شده بود که نخستین گل آن دوره از مسابقات نیز به نام نساجی ثبت شد و مسابقه با نتیجه مساوی ۱ – ۱ پایان یافت. فصل قبل هم نساجی لیگ را در اراک و مقابل تیم تازه‌وارد آلومینیوم این شهر آغاز کرد تا نخستین دیدار لیگ برتری در تاریخ استان مرکزی با حضور نساجی برگزار شود. نساجی در آن مسابقه با نتیجه ۳-۰ پیروز شد.

 اما فصل هجدهم که نساجی لیگ را در قائمشهر و مقابل ذوب‌آهن آغاز کرده بود مسابقه را با یک گل به حریف اصفهانی واگذار کرد. به عبارتی دیگر نساجی در سه فصل حضور لیگ برتری‌اش به ترتیب با شکست، مساوی و برد مسابقات را آغاز کرد و امیدوار است که فردا نیز مانند فصل قبل بتواند لیگ را با پیروزی آغاز کند تا با کسب ۳ امتیاز خانگی برای تقابل با پرسپولیس در هفته دوم رقابت‌ها آماده شود.

تاریخچه دیدارهای دو تیم

البته تاریخچه دیدارهای دو تیم نشان می‌دهد که کفه ترازوی آمارها به سود نساجی سنگین است. نساجی و فجر سپاسی تا کنون ۶ بار و در رقابت‌های لیگ آزادگان به مصاف هم رفتند که حاصل این دیدارها برای نساجی یک برد، دو تساوی و سه شکست بود. نساجی در فصل ۹۴-۹۵ لیگ آزادگان دیدار رفت را ۲ – ۰ و دیدار برگشت را ۱ – ۰ به فجر سپاسی واگذار کرد. در بازی رفت فصل ۹۵ – ۹۶ نیز نساجی ۱ – ۰ از فجر سپاسی شکست خورد.

 اما در بازی برگشت دیدار دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند. تنها برد نساجی مقابل فجر سپاسی شیراز با نتیجه ۲ – ۰ فصل ۹۶-۹۷ در استادیوم وطنی ثبت شد. دومین تقابل دو تیم نیز در این فصل بدون گل پایان یافت و نساجی در پایان همین فصل به لیگ برتر صعود کرد. نساجی‌چی‌ها امروز فرصت دارند که دومین برد خود مقابل فجر سپاسی شیراز را کسب کنند.

نساجی – فجر سپاسی؛ رونمایی از نساجیِ جدید الهامی در ساری
نساجی ۲ - فجر سپاسی ۰ / فصل ۹۶ - ۹۷ / لیگ آزادگان

در تاریخچه دو تیم می‌توان بازیکنان مشترکی را هم یافت که با لباس هر دو تیم در میادین فوتبال حضور یافتند. بهرام اسماعیلی، مجتبی ترشیز، بهمن طهماسبی، محمود فکری، صابر میرقربانی و حامد شیری(بازیکن فعلی نساجی) مازندرانی‌هایی هستند که هم در نساجی و هم در فجر سپاسی زمانی بازی کردند. فرشید طالبی، رضا خالقی‌فر، امید خلیلی، امیر زلیکانی، سید جلال عبدی، میرهانی هاشمی، رضا آقابابایی و پوریا پورعلی نیز فوتبالیست‌های مازندرانی هستند که سابقه پوشیدن لباس فجر سپاسی را دارند.  در تیم فوتبال نساجی هم محمدمهدی نظری و ایوب کلانتری که از بازیکنان اثرگذار و باسابقه نساجی محسوب می‌شوند هر دو اهل شیراز هستند و زمانی با لباس فجر سپاسی بازی می‌کردند.

سید رضا مهدوی داور دیدار نساجی و فجر سپاسی است و امیررضا آشور ماهانی، احد سلطانی و کمیل غلامی او را در داوری این مسابقه همراهی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha