اقدامات بنیاد مهدی موعود (عج) در راستای ترویج معارف مهدوی ارزشمند است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: اقدامات بنیاد مهدی موعود (عج) در راستای ترویج معارف مهدوی بسیار ارزشمند ارزیابی می شود و باید روز به روز افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز دوشنبه در دیدار اعضای بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان قزوین اظهار داشت: امام حسن عسکری (ع) در حدیثی، امام بعد از خودشان را معرفی می‌کنند و می‌فرمایند هرکس او را نشناسد و از دنیا برود، همانند دوران جاهلیت از دنیا رفته است.

وی افزود: بر همین اساس اقدامات ارزشمندی که در این بنیاد انجام می‌شود، قشری از مردم را که دچار شبهه و سوال نسبت به امام زمان (عج) هستند از حیرت و سرگردانی دور می کند و باعث ترویج عقاید مهدوی در جامعه می‌شود که بسیار مطلوب ارزیابی می شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به اینکه امام عسکری (ع) در ادامه فرمودند آنهایی‌ که عقیده‌ ای به ظهور ندارند و با اندیشه‌های مهدویت دشمنی دارند به هلاکت می‌رسند: گفت: اقدامات این بنیاد آنجایی ارزشمند می شود که می تواند با اقدامات خود از هلاکت عده زیادی جلوگیری کند.

امام جمعه قزوین با اشاره به آیه ۱۵۸ سوره اعراف، امام زمان (عج) را متلعق به همه انسان‌ها دانست و تاکید کرد: اگر زمان امام حسین (ع) را از نظر تعداد انسان‌های پای کار دین، فرقه‌های مختلف، جغرافیای جهان اسلام و امکانات تبلیغ دین با عصر حاضر مقایسه کنیم در می‌یابیم که ظرفیت‌های بزرگی برای تبلیغ معارف مهدوی و اندیشه‌های ظهور وجود دارد و امام زمان (عج) مانند جدّ بزرگوارشان به همه انسان‌ها متعلق هستند.

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: اگر امروز مهدویت را جدی نگیریم و برای زمینه‌سازی ظهور قیام نکنیم بدل‌هایی با افکار پوسیده و خطرناک این خلاء را پر می‌کنند و مهدویت ناب که شاخه‌ای از اسلام ناب است دچار تحریف می‌شود که به خاطر این موضوع قدر فعالیت‌های بنیاد را بیشتر می‌دانیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha