پایداری و کیفیت آب اهواز تا ۲ ماه آینده افزایش می یابد

اهواز-ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: تا ۲ ماه آینده شاهد افزایش پایداری و کیفیت آب آشامیدنی شهرستان اهواز خواهیم بود.

به گزارش ایرنا حمیدرضا جانباز دوشنبه در بازدید از پروژه آبرسانی به شهرستان اهواز در قالب طرح غدیر بیان کرد: در این پروژه برنامه ریزی شده است تا در قالب طرح غدیر آب شرب از رودخانه دز به اهواز منتقل شود تا کیفیت و پایداری آب در این شهرستان افزایش یابد.

وی گفت: در این طرح آب از انتهای کانال چمران توسط خط لوله به تصفیه خانه های شماره یک و ۲  اهواز پمپاژ می شود.

جانباز ادامه داد: در جبهه های مختلف کاری و بخش های گوناگون لوله گذاری و تاسیس ایستگاه پمپاژ  در حال انجام است ، تا۲ ماه آینده این پروژه به اتمام می رسد و آب با کیفیت بالا از کانال چمران منتقل می شود و به تصفیه خانه های شهر اهواز می رسد.

مدیر عامل آبفای کشور ادامه داد: پروژه دیگری هم در نشست های کاری صبح مطرح شد که انجام لوله گذاری به سمت آبگیری از سد دز است که توسط قرارگاه خاتم در حال انجام است.

وی افزود:  این پروژه با سرعت بالایی همراه است و بعد از اتمام پروژه آب با کیفیت بسیار بالا از دز به نقاط جمعیتی شهرها و روستاهایی که از طرح غدیر آب شرب دریافت می کنند منتقل می شود.

به گزارش ایرنا با دستور وزیر نیرو طرح انتقال آب از سد دز برای آبرسانی به شهرستان اهواز، آبادان، خرمشهر و شادگان در حال اجرا است، این شهرستان ها در حال حاضر بخش عمده آب مورد نیاز خود را از سد کرخه دریافت می کنند که به دلیل کاهش آورد سد کرخه کیفیت و کمیت آب در این مناطق بسیار کاهش یافته است.

برای انتقال آب از سد دز به این شهرستان ها ۲ ایستگاه پمپاژ در شهرستان های اندیمشک و دشت آزادگان در دست ساخت است، در حال حاضر ۵۰ درصد آب شرب مورد نیاز شهرستان اهواز از سد کرخه تامین می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha