هفته وحدت فرصتی برای خنثی کردن توطئه‌های دشمن است

قصرشیرین- ایرنا- امام جمعه سرپل‌ذهاب گفت: هفته وحدت فرصتی برای خنثی کردن توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان است که همیشه به فکر ایجاد اختلاف و تفرقه در بین مردم هستند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «جواد فاطمی‌ نسب» روز دوشنبه در دیدار اعضای شورای تامین سرپل‌ذهاب با امام جمعه اهل سنت این شهرستان به مناسبت بزرگداشت هفته وحدت و میلاد با سعادت رسول اکرم (ص) افزود: باید هوشیار باشیم که با حفظ وحدت و یکپارچگی در اداره امور رضایت مردم را به دست بیاوریم.

وی اظهار داشت: مردم پایه‌های محکم و مقاوم این انقلاب و اسلام هستند از این رو باید خدمتگزار این مردم ولایتمدار و مومن باشیم.

امام جمعه سرپل ذهاب در ادامه گفت: دشمن امروز توان مقابله و جنگ فیزیکی در برابر اقتدار ایران اسلامی را ندارد از این رو سعی دارد با جنگ نرم، هویت و افکار و ریشه اسلام مردم و مملکت ما را بخشکاند که به طو قطع این هدف خیالی بیش نیست و در این میان هوشیاری و آگاهی و بصیرت ما را نیز با حفظ وحدت با مذاهب مختلف می طلبد.

حجت الاسلام فاطمی نسب ادامه داد: دین اسلام کاملترین و جامعترین دین است، ما پیرو راه پیغمبر اسلام (ص) اهل بیت(ع) و راه نورانی قرآن هستیم که در امور زندگی باید تابع این الگوها عمل کنیم تا به تعالی برسیم.

با حفظ وحدت در برابر دشمنان بیاستیم

فرماندار سرپل ذهاب نیز بر حفظ وحدت و انسجام و یکپارچگی در اداره امور جامعه تاکید کرد و گفت: حقیقتا این هفته یادآوری برای تجدید بیعت با آرمان هایی است که با اقتدار و سرافرازی خود در میان جهانیان اسلام و انقلاب را نگه داشته است.

 نورالدین فرزادی پور افزود: ما باید این فرصت را غنیمت بشماریم و هوشیار باشیم برنامه های دشمن را بشناسیم و به وقت به میدان عمل بیاییم.

وی در ادامه گفت: اکنون در شرایطی هستیم که قدرت های استکباری برضد نظام اسلامی تلاش می کنند از این رو باید با همدلی و انسجام در جامعه و پرهیز از هرگونه اختلاف و شکاف در برابر حربه های جنگ نرم دشمن بایستیم.

به ابتکار حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

به روایت اهل سنت ۱۲ ربیع الاول سالروز ولادت حضرت محمد (ص) است و اهل تشیع معتقدند که آن حضرت در ۱۷ ربیع الاول متولد شده است.

در استان کرمانشاه که بیش از ۲۴ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد؛ حدود ۲ میلیون نفر جمعیت در ۱۴ شهرستان و بیش از ۲ هزار و ۵۹۵ روستا سکونت دارند که از این تعداد نیمی از جمعیت در مرکز استان زندگی می کنند.

این استان بافتی قومی و مذهبی دارد و اقوام کُرد، لک، جاف و ترک و همچنین مذاهب و فرق اهل تسنن، تشیع و اهل حق در آن سکونت دارند.

به دلیل تنوع قومی و مذهبی و وجود خُرده فرهنگ های فراوان از استان کرمانشاه به عنوان هندوستان ایران نام می برند، کرمانشاه از پیشینه تاریخی نیز برخوردار است و سنگ نوشته ها و بناهای تاریخی دوران قبل از اسلام و دیگر دوره های تاریخی نشان از وجود فرهنگ و تمدن در این دیار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha