وضعیت سرپل‌ذهاب از نظر ابتلا به کرونا همچنان قرمز است

قصرشیرین - ایرنا - معاون شبکه بهداشت و درمان سرپل‌ذهاب گفت: وضعیت این شهرستان از نظر ابتلا به کرونا قرمز است و نیاز ایت مردم همچنان دستورالعمل‌ها را رعایت کنند و به اصول و موازین بهداشتی پایبند باشند.

دکتر محسن مرادی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هر چند تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا بستری در بیمارستان نسبت به روزهای گذشته اندکی کاهش یافته اما همچنان کاهش قابل ملاحظه که انتظار داریم هنوز اتفاق نیفتاده است.

وی اظهار کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی و عدم حضور در اجتماعات در شهرستان سرپل‌ذهاب وضعیت قابل قبولی ندارد و همچنان از همشهریان خواهش می‌کنیم که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

معاون شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب گفت: تعداد مراسم شادی و عروسی در روزهای بعد از ماه صفر افزایش پیدا کرده که نیاز است مردم از تجمعات خودداری کنند و اگر مجبور به حضور در تجمعات شدند حتما ماسک بزنند و از فاصله فیزیکی با سایر افرادر را جدی بگیرند.

مرادی ادامه داد: افراد در صورت ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و یا داشتن هر گونه علایم سرما خوردگی تا بهبودی کامل در منزل قرنطینه شوند.

وی تاکید کرد: در واقع ما چشم امیدمان به واکسیناسیون هست که با تمام قوا در حال انجام است و ظرف یک ماه اخیر استقبال مردم از واکسیناسیون بهتر شده اما درخواست می‌کنیم افرادی که هنوز واکسن نزده‌اند تا پایان همین هفته نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.

مرادی یادآور شد: جمعیت دانش آموزی این شهرستان هر چه سریعتر واکسینه شوند زیرا که موج ششم کرونا با نوع ویروس لامبدا در کمین است.

وی گفت: فردا برای واکسن زدن دیر است و همین امروز همهی افرادی که واکسن تزریق نکردند برای تزریق واکسن به مراکز مراجعه کنند و محدودیت سنی برای واکسیناسیون نداریم.

مرادی اضافه کرد: همه افراد بالای ۱۲ سال می‌توانند واکسن بزنند از این رو از جمعیت دانش‌آموزی و از پدر و مادرها درخواست می کنیم همین امروز برای واکسیناسیون خود و فرزندانشان اقدام کنند.

معاون شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب افزود: به جمعیت مادران باردار هشدار می‌دهیم که هر چه سریعتر برای تزریبق واکسن اقدام کنند و افرادی که دُز اول را دریافت کرده اند نیز با توجه به فاصله زمانی که به آن ها گفته شده و در کارت واکسیناسیون قید شده برای دُزدوم  مراجعه کنند و تزریق دُز دوم را به تاخیر نیندازند.

او ادامه داد: موج ششم کرونا از نوع لامبداد در راه است و با توجه به اینکه ما هنوز در موج پنجم با وضعیت قرمز هستیم نیاز است همه همشهریان برای واکسیناسیون اقدام کنند چون مطمئن ترین راه برای پیشگیری از بیماری واکسن است و در کنار واکسن رعایت پروتکل‌ها، ماسک زدن و فاصله از افراد لازم و اجباری و الزامی است.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha