طرح ارتقاء سواد حرکتی در ۳۰ مدارس چهارمحال و بختیاری آغاز شد

شهرکرد -ایرنا- معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌ و پرورش چهارمحال و بختیاری از آغاز اجرای طرح ارتقاء سواد حرکتی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در ۳۰ درصد مدارس ابتدایی استان از روز دوشنبه همزمان با نخستین روزاز هفته تربیت بدنی خبر داد.

فخرالدین اسدی روز دوشنبه در آیین افتتاح این طرح در دبستان دخترانه شاهد ناحیه ۲ شهرکرد افزود: با توجه به امکانات ورزشی موجود در مدارس ابتدایی استان، اجرای این طرح در ۱۰۰ درصد مدارس ابتدایی قابلیت اجرایی شدن دارد.

وی با اشاره به اینکه طرح ارتقاء سواد حرکتی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در راستایی اجرایی شدن سند تحول بنیادین آغاز شد، گفت: در این طرح مربیان ورزش در مدارس ،موظفند به بهترین شیوه ممکن روش‌ها و شیوه‌های ارتقا و بهبود سواد حرکتی را با اجرای برنامه‌های مختلف ورزشی در آموزشگاه اجرایی و نهادینه کنند تا سلامت جسمانی و نشاط دانش‌آموزان افزایش پیدا کند.

به گفته وی، در این طرح، مهارت‌های ورزشی و سواد حرکتی برای ارتقا تمرکز تقویت عضلانی و افزایش نشاط و آموزش‌های اصلاحی در قالب رشته‌های متنوع ورزشی به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

اسدی اظهار داشت: این طرح در ۲ بخش حرکتی و تعادلی اجرا می‌شود و برای آگاهی از نحوه اجرای این طرح در مدارس، یک دوره ضمن‌خدمت توسط کارشناسان و سرگروه‌های آموزشی برای دبیران تربیت‌بدنی و آموزگاران استان برگزار شد و  شرکت‌کنندگان با شیوه‌های اجرای طرح ارتقاء سواد حرکتی دانش‌آموزان در مدارس آشنا شدند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌ و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: این طرح در ۳مرحله شامل آزمون اولیه، ثانویه و یک مرحله مداخله اجرا می‌شود که برای اجرای این طرح همکاری اولیا دانش‌آموزان ضروری و بسیار حایز اهمیت است.

وی به کم‌تحرکی و چاقی دانش‌آموزان به خصوص در ایام کرونایی اشاره کرد و گفت: ۱۶ درصد دانش‌آموزان استان دارای اضافه وزن بودند.

به گفته وی، در طرح کوچ BMI (شاخص توده بدنی) ۱۹۰ هزار دانش‌آموزانی استان مورد ارزیابی قرار گرفتند که در این میان دانش‌آموزان پیش‌دبستانی و دانش‌آموزانی که در مدارس از راه دور در حال تحصیل هستند و مدارس شبانه قرار دارند، مورد ارزیابی قرار نگرفت.

به گزارش ایرنا، یک‌هزار و ۳۵ مدرسه ابتدایی با جمعیت بیش از ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در استان چهارمحال و بختیاری فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha