تولید ناخالص داخلی چین ۹.۸ درصد افزایش یافت

تهران- ایرنا- داده های اداره ملی آمار چین (NBS) نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی کشور (GDP) در ۹ ماه گذشته سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۹.۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شینهوا، داده های رسمی نشان می دهد که اقتصاد چین در سه ماهه سوم امسال بهبود پایداری را ادامه داده و شاخص های عمده در محدوده معقول باقی مانده اند.

در سه ماهه سوم (Q۳)، تولید ناخالص داخلی کشور ۴.۹ درصد در سال افزایش یافته که کندتر از رشد ۱۸.۳ درصدی در سه ماهه اول و ۷.۹ درصد در سه ماهه دوم است.

«فو لینگ خویی» سخنگوی اداره ملی آمار چین امروز دوشنبه در نشستی خبری گفت: اقتصاد چین در سه ماهه اول شتاب بهبود را با پیشرفت در تعدیل ساختاری و توسعه با کیفیت بالا حفظ کرده است.

تحلیل داده ها نشان می دهد مصرف، سهم زیادی در رشد اقتصادی چین در ماه های ژانویه تا سپتامبر (۹ ماه نخست سال) داشته در حالی که صادرات ۱۹.۵ درصد به افزایش تولید ناخالص داخلی کمک کرده است.

گزارش حاکی است، شاخص های عمده اقتصادی، بهبود مستمر اقتصاد چین را نشان می دهد به طوری که خرده فروشی کالاهای مصرفی در سه ماهه اول امسال ۱۶.۴ درصد رشد کرده است.

تولید صنعتی ارزش افزوده چین در ۹ ماهه اول سال هم ۱۱.۸ درصد افزایش یافته است، در حالی که سرمایه گذاری در دارایی های ثابت ۷.۳ درصد در این مدت افزایش یافته است.

داده های اداره ملی آمار چین نشان می دهد، نرخ بیکاری شهری مورد بررسی در کشور در ماه سپتامبر/شهریور ۴.۹ درصد بوده است که ۰.۵ درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است.

در طول ژانویه - سپتامبر سال جاری، چین ۱۰.۴۵ میلیون شغل جدید در مناطق شهری ایجاد کرده و ۹۵ درصد از هدف کل سال را به دست آورده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha