المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور بهمن و اسفند امسال برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- سومین دوره مسابقات «المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور»، بهمن و اسفند سال ۱۴۰۰، به میزبانی سه استان برگزار می شود.

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، سومین دوره مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور که مسابقات مشترک وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان است، بهمن و اسفند سال ۱۴۰۰ به میزبانی سه استان و در ۶ مکان ورزشی در سراسر کشور برگزار می شود.

فدراسیون ورزش دانش آموزی در نظر دارد مسابقات رشته های ورزشی دانش آموزان دختر و پسر سراسر کشور را در دو مرحله برگزار کند.

مرحله اول مسابقات، در دهه فجر ۱۴۰۰ با همکاری وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون های ملی با عنوان «المپیاد استعدادهای برتر» در ۶ رشته ورزشی تکواندو، جودو، ووشو، دوومیدانی، شنا و شطرنج برگزار می‌شود. مرحله دوم مسابقات نیز که برگزاری آن صرفاً بر عهده فدراسیون ورزش دانش آموزی است، تابستان ۱۴۰۱ در سایر رشته های ورزشی مدنظر قرار می گیرد.

 برنامه مسابقات سایر رشته های ورزشی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ که مرحله کشوری آن تابستان ۱۴۰۱ برگزار می شود، در بخشنامه جداگانه‌ای متعاقباً اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha