دانشگاه‌ها برای حل مشکلات جامعه راهکار ارائه دهند

بجنورد-ایرنا- مدیرکل پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه‌ها نسبت به جامعه پیرامونی خود بی‌تفاوت نباشند بلکه به دنبال راهکارها برای حل مشکلات باشند.

به گزارش ایرنا محمد هادی عسکری روز دوشنبه به صورت ویدئو کنفرانسی در آیین جشن ۱۰ سالگی دانشگاه کوثر بجنورد گفت: انتظار می‌رود اعضای هیات علمی، سایر اساتید، دانشجویان و نخبه‌ها مسائل و مشکلات جامعه را در زمینه‌های مختلف رصد کنند و برای برطرف شدن آن‌ها راه کارهای عملی و علمی ارائه دهند.

وی افزود: هم اینک جامعه نیازمند دانشگاهی است که نسبت به جامعه و محیط پیرامونی خود بی تفاوت نباشد و کنش ها در حوزه های مختلف را رصد کند و به دنبال راه حل برای آن باشد.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر دختران و زنان نیمی از جمعیت فعال و پر توان جامعه هستند که نیاز است به اشتغال این قشر نیز توجه کرد، هم اینک دانشگاه های تک جنسیتی نیز توانمندیهای خود را در این زمینه ثابت کرده اند که  دانشگاه کوثر بجنورد هم در طول مدت ۱۰ سال افتخارات ملی و استانی زیادی داشته است.

 مدیر کل پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه برخی از دختران تمایل دارند که در مراکز آموزش عالی تک جنستی تحصیل کنند افزود: در این زمینه دانشگاه کوثر نقش خود را به خوبی ایفا کرده است.

 معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان شمالی نیز گفت: دانشگاه کوثر پتانسیل بالایی برای جذب دختران دارد و تاکنون در این زمینه توفیقات زیادی نیز کسب کرده است.

علی بیگ زاده افزود: این مرکز آموزش عالی بعد از دانشگاه الزهرا تهران در جذب دانشجو فعال است که این مهم می طلبد تا به زیر ساخت های آن نیز توجه بیشتری شود.

وی بر ارتقای این مرکزآموزش عالی تاکید کرد و اظهار داشت: سرعت تغییر و تحولات در تمامی حوزه ها به سرعت انجام می شود مراکز دانشگاهی نیز باید در عرصه های علمی و اجتماعی شتاب داشته باشند. 

دانشگاه‌ها برای حل مشکلات جامعه راهکار ارائه دهند

تحصیل چهار هزار دانشجو در دانشگاه کوثر 

رییس دانشگاه کوثر بجنورد با بیان اینک هم اینک چهار هزار دانشجوی دختر در این مرکز آموزش عالی تک جنسیتی تحصیل می کنند گفت: این دانشجویان در رشته های کارشناسی و چهار رشته کارشناسی ارشد زیر نظر ۶۴ عضو هیات علمی در حال تحصیل هستند.

دکتر علیرضا حسینی گفت:  دانشگاه دخترانه کوثر بجنورد، در رتبه‌بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، رتبه نخست را در بین دانشگاه‌های خراسان شمالی به دست آورد.

وی اظهار داشت: این مرکز آموزش عالی، به عنوان تنها مرکز تک‌جنسیتی آموزش عالی شرق کشور، در بین دانشگاه های کشور نیز رتبه ۴۲ را کسب کرد.

وی با بیان اینکه به زودی دانشگاه به مکان جدید منتقل خواهد شد افزود: ساختمان این مرکز آموزشی که تنها دانشگاه جنسیتی دخترانه شرق کشور است پس از ۱۰ سال آماده بهره‌برداری شد.

حسینی گفت: هم اکنون تمامی فضاهای این دانشگاه استیجاری است و حتی یک متر فضای ملکی در اختیار نداریم.

وی افزود: کلنگ ساخت ساختمان آموزشی ۱۹ مهر دانشگاه  که از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب به استان آغاز شده بود به دلایل مختلف عملیات ساخت آن متوقف شد هم اینک فاز اول آن تکمیل و آماده بهره برداری است.

حسینی مساحت دانشگاه که در سایت اداری تخته ارکان قرار دارد، ۸۵ هکتار عنوان کرد و گفت: از این میزان  ۶ هزار متر مربع در فازهای مختلف ساختمان های آموزشی ایجاد شده است که فاز نخست آن در ۲ هزار و ۲۰۰ متر مربع به پایان رسید که پس از انتقال آب، گاز و برق افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه کوثر بجنورد با قوت به فعالیت های علمی، آموزشی و فرهنگی خود در خراسان شمالی ادامه می دهد، افزود: این دانشگاه به دلیل برخورداری از ظرفیت مطلوبی که در حوزه دانشجویی، اساتید و کارکنان دارد موفقیت های زیادی را کسب کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha