جوشش آب در یک آپارتمان مسکونی خرم‌آباد

خرم‌آباد - ایرنا - شهردار خرم‌آباد گفت: جوشش آب در زیربنا و فوندانسیون یک آپارتمان مسکونی در محله قاضی‌آباد این شهر موجب نگرانی ۱۲ خانواده ساکن این ساختمان از فرونشست یا رانش زمین شده است.

"سعید فتوحی" روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در حالی که برخی از چشمه های خرم آباد بدلیل بروز خشکسالی سال جاری خشک شده اند جوشش آب از زیر طبقه همکف در محل چاله آسانسور این واحد مسکونی در خیابان قاضی آباد موجب نگرانی اهالی شده است.

وی خطر فرونشست و یا رانش زمین در این شرایط را دور از انتظار ندانست و تصریح کرد: اهالی این ساختمان و همسایگان آنها بارها با شهرداری و شورای اسلامی شهر خرم آباد بابت پیگیری مساله مکاتبه و مراجعه حضوری داشته و ابراز نگرانی کرده اند.

شهردار خرم آباد تاکید کرد: با توجه به اینکه امکان بروز فاجعه انسانی وجود دارد انتظار می رود بررسی این مساله با اولویت توسط دستگاه های مربوط صورت گیرد.

خرم آباد مرکز استان لرستان در دره ای بین ارتفاعات زاگرس میانی واقع شده و به شهر هزار چشمه معروف است.

کیو، گلستان، گرداب سنگی، سراب مطهری و گرداب به عنوان مهمترین چشمه و سراب های این شهر هستند که از کنار خیابان و کوچه ها در زیر درختان چنار کهنسال جاری شده اند.

در خرم آباد صدها چشمه فصلی و دائمی وجود دارد که برخی از خیابان های اصلی شهر از جمله ۱۷ شهریور، چهار راه بانک، شهدا و مطهری و منازل مسکونی را در برگرفته و هرچند دبی رودخانه و برخی چشمه ها به دلیل خشکسالی کاهش یافته یا خشک شده است اما جوشش چشمه ها همچنان در این شهر وجود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha