طرح سواد حرکتی برای اصلاح سبک زندگی دانش‌آموزان ابتدایی اجرا می‌شود

تهران- ایرنا- سرپرست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: یکی از این بسته‌های تحولی، طرح ملی سواد حرکتی دانش‌آموزان ابتدایی است که پیامدهای اجرای آن، اصلاح سبک زندگی کودکان و نوجوانان کشور و پرورش نسلی سالم، با نشاط و فعال خواهد بود.

به گزارش روز دوشنبه گروه آموزش ایرنا، علیرضا کاظمی در پیامی به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش عنوان کرد: «ورزش تربیتی» یکی از ارکان ساحت‌های تعلیم و تربیت و بنیان ورزش همگانی و قهرمانی کشور محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: اصول حاکم بر آن مبتنی بر ایمان، اخلاق، نشاط، سلامت، جمع‌گرایی، نوع‌دوستی، قانون پذیری، سخت‌کوشی، ظلم‌ستیزی و منش پهلوانی است که همگی از اهداف کلان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش محسوب می‌شوند.

کاظمی در این پیام آورده است: وزارت آموزش و پرورش در راستای عملیاتی کردن سند تحول، همواره تلاش کرده در تمامی ساحت‌های تعلیم و تربیت، برنامه‌ها و پروژه‌هایی را که از مفاهیم فاخر این سند الهام گرفته است، در قالب بسته‌های تحولی تبیین کند و به مرحله اجرا بگذارد.

وی افزود: حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت این وزارتخانه با مشارکت فکری معلمان تربیت‌بدنی، مدیران، صاحب‌نظران و پیشکسوتان، در ساحت زیستی و بدنی مجموعه‌ای از طرح‌ها و برنامه‌ها را با هدف ارتقای شایستگی‌های پایه دانش‌آموزان تدوین کرده و به مرحله اجرا گذاشته است.

کاظمی گفت: فعالیت‌های ورزشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش در ایام آموزش غیرحضوری به صورت نظام یافته در حال ارائه از شبکه آموزشی دانش‌آموز(شاد) است که این مهم نیز سهمی قابل توجه در تحقق عدالت آموزشی و تسهیل دسترسی به مواد و محتوای آموزشی برای دانش‌آموزان در جای جای کشور فراهم کرده است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: بی‌شک معلمان و مربیان سخت‌کوش و شریف تربیت‌بدنی در این شرایط به عنوان رکن اصلی، نقشی بی بدیل و تعیین‌کننده در حفظ و ترویج فعالیت‌های تربیت بدنی و ورزش دانش‌آموزی کشور داشته‌اند که از یکایک این عزیزان صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی از دانش‌آموزان، این آینده‌سازان میهن اسلامی نیز خواست با بهره‌مندی از فرصت‌های به وجود آمده، اجازه ندهند شرایط موجود از فعالیت‌های حرکتی و سلامت آنان بکاهد و شادابی، توانمندی و مهارت‌های اجتماعی و روان‌شناختی خویش را با شرکت در فعالیت‌های تربیت بدنی و ورزش، ارتقا بخشند.

کاظمی تصریح کرد: از والدین نیز انتظار دارم، حمایت و همراهی لازم را از شرکت فرزندان خویش در برنامه‌های سلامت بخش و نشاط‌آفرین تربیت‌بدنی به عمل‌آورند. از مدیران مدارس سراسر کشور و همچنین سازمان‌ها و نهادهای سهیم و مؤثری که در این شرایط سخت، حمایت خود را از تربیت بدنی دانش آموزان برای داشتن یک ملت سالم، فعال و پر افتخار دریغ نکرده‌اند، سپاسگزاری می‌کنم.

به گزارش ایرنا، هفته تربیت بدنی و ورزش از (۲۶ مهر تا ۲ آبان) نام‌گذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha