مسیر دره توبیرون دزفول به روی وسایل نقلیه مسدود شد

دزفول-ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول گفت: مسیر ورود هرگونه خودرو و وسایل نقلیه به دره توبیرون دزفول به منظور حفظ اکوسیستم منطقه مسدود شد.

رضا قپانچی پور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: خودروهای فراوانی وارد منطقه و دره توبیرون دزفول می‌شوند و با نابودی درختان و حیات وحش اکوسیستم منطقه را تحت تاثیر قرار می‌دهند. 

وی ادامه داد: این خودروها با ورود بنزین یا روغن موجب آلودگی آب نیز می‌شوند ضمن اینکه برخی افراد شئون اخلاقی را رعایت نمی‌کنند که انتشار تصاویر آنها در فضای مجازی احساسات مردم را جریحه دار می‌کند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول گفت: به منظور بررسی این وضعیت نشستی با حضور دستگاه های اجرایی در فرمانداری برگزار شد که یکی از مصوبات این جلسه ممنوعیت ورود هرگونه خودرو به این دره بود.
وی با بیان اینکه گردشگران می توانند به صورت پیاده روی از این دره دیدن کنند، افزود: تابلوی ممنوعیت ورود خودرو در این قسمت با حضور بخشدار و دوستداران محیط زیست نصب شد ولی شب بعد به سرقت رفت که در این خصوص 
پیگیری قضایی صورت گرفت و ۲ نفر مظنون نیز به دستگاه قضایی معرفی شدند.
قپانچی پور به نگرانی دوستداران محیط زیست درخصوص دره توبیرون اشاره کرد و گفت: نامه تهدید آمیزی بعد از سرقت تابلو نوشته شده بود که ضمیمه پرونده شد.

وی ادامه داد: نامه هایی با عنوان اینکه گردشگران حق ورود خودرو به دره توبیرون را ندارند را به اداره ورزش و جوانان و میراث فرهنگی ارسال کرده‌ایم تا به گروه‌های گردشگری ابلاغ شود.
رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول بیان کرد: مخالف گردشگری نیستیم ولی با هرگونه تخریب و نابودی اکوسیستم و محیط زیست به شدت برخورد خواهیم کرد به همین منظور با دستور قضایی این مسیر را برای ورود هرگونه خودرو مسدود کردیم.

ورود خودروهای آفرود در دره توبیرون که از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری شهرستان دزفول است موجب وارد آمدن آسیب به محیط زیست و بر هم زدن آرامش گردشگران شده بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha