علمای اهل سنت خراسان شمالی: بصیرت مهم‌ترین دستاورد هفته وحدت است

بجنورد- ایرنا- علما و روحانیون اهل سنت خراسان شمالی، امروز- دوشنبه- با صدور بیانیه ای به مناسبت هفته وحدت، بصیریت و هوشیاری را مهم‌ترین دستاورد این هفته دانستند که به برکت انقلاب اسلامی در کشور ایجاد شده است.

در این بیانیه ضمن تبریک هفته وحدت به رهبر معظم انقلاب، آمده است: امروزه شکل‌گیری شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی مهم‌ترین حربه دشمن برای مقابله با اتحاد مسلمانان است که جوامع اسلامی باید با بصیرت مانع رسیدن دشمنان به اهداف شومشان شوند.

آنها در این بیانیه تاکید کردند: معنای اتحاد شیعه و سنی، دست برداشتن و کوتاه آمدن از اصول و اعتقادات خویش نیست، بلکه وحدت یعنی ۲ گروه باید بر محور مشترکات به هم نزدیک شوند و برای حفظ و تعالی اسلام با یکدیگر همکاری و همیاری داشته باشند.

در بیانیه علما و روحانیون اهل سنت خراسان شمالی آمده است: ما ائمه جمعه، جماعت مساجد و مدیران و مدرسین حوزه‌های علمیه اهل سنت استان به طور قاطع و صریح به سران کفر و جیره خواران آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب اعلان می‌کنیم که همه‌ ما مسلمانان متحد هستیم؛ ما همه با هم برادریم و اگر کسی کلامی بگوید که باعث تفرقه بین ما مسلمان‌ها شود می دانیم که یا جاهل هستند یا از کسانی هستند که می‌خواهند بین مسلمانان اختلاف بیندازند.

علمای اهل سنت خراسان شمالی: بصیرت مهم‌ترین دستاورد هفته وحدت است

در این بیانیه آمده است: در آیات و روایات متعدد، حفظ وحدت میان مسلمانان از جمله اموری است که مورد توجه قرار گرفته است و همواره مورد اهتمام بزرگان و رهبران مذهبی مسلمانان بوده است.

در این بیانیه ضمن دعوت بیش از پیش از همه مسلمانان برای پیروی از رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری، تصریح شده است: مسلمانان امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و همبستگی هستند و امید می‌رود همه مسلمانان به‌خصوص عالمان، فرهیختگان و ملت شریف ایران با تأسی به شیوه وحدت‌آفرین علمای بزرگ، به‌ویژه امام راحل و مقام معظم رهبری، در این مسیر قدم بردارند و از هیچ کوششی برای حفظ اتحاد و انسجام اسلامی دریغ نکنند.

به روایت اهل سنت ۱۲ ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) است و اهل تشیع معتقدند که آن حضرت در ۱۷ ربیع الاول متولد شده است.

با ابتکار حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

بیش از ۱۰ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی را ترکمن های اهل سنت تشکیل می دهند که در شهرستان های راز و جرگلان، مانه و سملقان و بجنورد سکونت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha