امام جمعه بافق: اندیشکده‌های اقتصادی مروج عدالت اجتماعی باشند
عکس از اینترنت است

یزد - ایرنا- امام جمعه بافق با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی نگرش اندیشه‌ها و افکار را تغییر داد و رسیدن به کمال انسانی از جمله دغدغه‌های مهم آن است، گفت: اعضای اندیشکده‌های اقتصادی مروج صنایعی که عدالت اجتماعی را محقق می کند، باشند.

حجت الاسلام رضا سعادت فر روز سه‌شنه در حاشیه دیدار تعدادی از نخبگان، اندیشمندان و کارآفرینان اندیشکده صنعت، فناوری و اقتصاد( صفا) یزد به خبرنگار ایرنا، افزود: اعضای چنین تشکل هایی با فعالیت در چارچوب تولید ثروت در جامعه، از ایجاد کانون‌های انباشت ثروت، پول و هر موضوع موثری در زندگی و حیات انسان جلوگیری کنند تا در پرتوی این اقدام عدالت اجتماعی در جامعه محقق شود.

امام جمعه بافق با بیان اینکه در رویکرد صنعت و اقتصاد نباید نگاه به شرق و غرب کرد،  اظهار کرد: به فرموده امام راحل « اگر ادعای حکومت اسلامی را به معنای تنظیم امور جامعه بر اساس روش‌هایی مغایر و متفاوت با روش‌های رایج می دانیم ، معتقدیم که تنها در این صورت است که می توان از نظامی به نام «اقتصاد اسلامی» یا «سیاست و فرهنگ اسلامی» سخن به میان آورد.»

وی در ادامه به تشریح بدعهدی‌های دنیای غرب در دوره‌های مختلف پرداخت و اضافه کرد: خروج یکطرفه آمریکا از برجام ، اعمال تحریم های ظالمانه و بلوکه کردن دارایی های ایران از جمله پیمان شکنی آمریکا و هم پیمانانش است.

سعادت فر با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی و معدنی شهرستان بافق گفت: صادرات مواد خام اجحاف به حقوق مردم  است برای ایجاد ارزش افزوده در جامعه از صادرات سنگ آهن و سایر مواد معدنی که امکان فرآوری دارد، باید جلوگیری شود.

وی  توسعه صنعت بافق را ضروری دانست و تصریح کرد: قبل از هر اقدامی برای توسعه ،پبشرفت کار، تولید و اشتغال باید زیرساخت‌های آن به ویژه آب فراهم شود و تامین آب جدا از شرب و آب شهر باشد.

رییس شورای فرهنگ عمومی بافق خاطرنشان کرد: البته همه می دانند که شرکت سنگ آهن مرکزی ایران - بافق آب مورد نیاز را از طریق خط انتقال اصفهان، با حفر چند حلقه چاه و اجرای طرح فاضلاب شهری و ساخت مخزن بزرگ تصفیه خانه تامین می کند و قرار است برای دسترسی به ۸۰۰ لیتر بر ثانیه طرح فاضلاب شهر یزد را نیز انجام دهد.

اعضای اندیشکده صفا نیز در این دیدار به ارایه راهکارها و ایده‌های خود برای عملی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پرداختند.

 بازدید از شرکت سنگ آهن مرکزی چغارت و نشستی با مدیرعامل این شرکت از برنامه‌های دیگر اعضای اندیشکده صفا در سفر به بافق بود.

بافق به گنجینه معادن استان یزد شهرت دارد، سنگ آهن، فسفات آسفوردی، سرب و روی، اورانیوم ، شن و ماسه و سنک های زینتی از مهمترین معدن های منطقه به شمار می رود.

۱۰ هزار نفر در معادن منطقه به کار اشتغال دارند که با احتساب خانواده آنها و بازنشستگان حدود ۷۵ درصد از جمعیت شهرستان از کار در معدن و حقوق بازنشستگی صندوق فولاد ارتزاق می کنند.

مرکز شهرستان ۵۲ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha