۲۷ طرح آبرسانی اولویت‌دار در چهارمحال و بختیاری در حال اجراست

شهرکرد- ایرنا- مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای ۲۷ طرح آبرسانی اولویت‌دار در این استان، گفت: این طرح‌ها آبرسانی تک‌روستایی است که با اختصاص اعتبار لازم تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

فرشاد متقی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد طرح در ۴۲ روستای استان اجرا می‌شود و جمعیتی افزون بر ۳۷ هزار و ۶۰۰ نفر را از نعمت دسترسی به آب لوله‌کشی برخوردار می‌کند.

وی ادامه داد: از این تعداد طرح، ۲ مورد در روستاهای گرمدره و چم‌چنگ شهرستان سامان اجرا می‌شود و پنج طرح نیز در روستای خوی، بهرام‌آباد، دستگرد امامزاده، مرغملک و سیرک نوآباد هفشجان در حال اجراست.

متقی، بیشترین طرح در حال اجرای در سطح استان را مربوط به شهرستان کیار با هفت طرح اعلام کرد و گفت: طرح‌های آبرسانی در روستاهای سلم، خراجی، دره‌عشق، پوراز، گاوتوت، دورک اناری و آبشاران سفلی و علیا اجرا می‌شود.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری افزود: همچنین ۶ طرح در روستاهای مونجرمویی، شیرمرد، باغ‌بهزاد، ناغان علیا و سفلی، ابواسحاق و گوشه و کَفر شهرستان لردگان در حال اجراست.

به گفته متقی دیگر طرح‌های آبرسانی اولویت‌دار روستایی در استان در روستاهای مورز، دهناش، گِل سرخ و نصیرآباد کوهرنگ، روستاهای امام قیس و دهنو در شهرستان بروجن و لشتر در شهرستان اردل اجرا می‌شود.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری با اشاره به آبرسانی سیار به بیش از ۱۰۰ روستای این استان، از اجرای هفت مجتمع آبرسانی خبر داد و گفت: علاوه‌بر آن آبرسانی به ۱۹ تک‌روستا نیز در حال انجام است.

متقی افزود: مجتمع‌های آبرسانی شامل مجتمع خانمیرزا و ارمند در شهرستان خانمیرزا، مجتمع‌های حیدرآباد - جغدان و سرتنگ محمود در شهرستان کیار و مجتمع‌های دهنو - گودرز، اوره- بارز و میلاس در شهرستان لردگان است.

وی ادامه داد: با اختصاص اعتبار مناسب تعدادی از این مجتمع‌ها تا پایان سالجاری به بهره‌برداری می‌رسد.

متقی از حفر ۲۵ چاه اضطراری برای مواجه با بحران آب شرب مناطق روستایی در سالجاری خبر داد و افزود: برای انتقال آب از این چاه‌ها به مناطق مسکونی ۹ کیلومتر خط انتقال احداث شد.

به گزارش ایرنا، شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری به ۴۰ شهر و ۶۱۲ روستا با جمعیت ۹۶۷ هزار و ۲۷۴ نفر خدمات‌رسانی می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha