یک پیروزی و یک شکست حاصل تلاش نمایندگان فوتبال گیلان در لیگ کشور

رشت - ایرنا - تیم فوتبال ملوان بندرانزلی و شهرداری آستارا به عنوان نمایندگان گیلان رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور را با یک پیروزی و یک شکست آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاههای کشور جام آزادگان با انجام هفته اول طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری آغاز و در نهایت تیم ملوان برابر حریفش پیروز  اما شهرداری بندرآستارا برابر حریفش متحمل شکست شد.

در چارچوب این رقابت ها، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در یک دیدار خانگی مقابل تیم آرمان گهر سیرجان قرار گرفت که در نهایت موفق شد این حریفش را با نتیجه ۲ بر صفر شکست دهد اما تیم شهردای بندرآستارا در یک بازی خارج از خانه مقابل تیم خیبر خرم آباد مغلوب شد.

بازی قابل قبول ملوان

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در هفته اول رقابت های لیگ دسته اول باشگاه های کشور میزبان تیم آرمان گهر سیرجان بود که البته این دیدار به دلیل آماده نبودن ورزشگاه تختی بندرانزلی، در ورزشگاه سردارجنگل رشت برگزار شد.

ملوانان در این دیدار بسیار خوب ظاهر شدند و با به ثمر رساندن ۲ گل و خلق چند موقعیت گلزنی دیگر، اولین بازی خود را با موفقیت به اتمام رساندند تا از همین ابتدای کار، خط و نشانی برای مدعیان فصل جاری لیگ دسته اول بکشند.

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در این مسابقه به خصوص در نیمه دوم،  بازی هماهنگی را از خود به نمایش گذاشت و خط هافبک این تیم، به خوبی کنترل بازی را در دست گرفت و موفق به تغذیه مهاجمانش شد که حاصل این تلاش ، به ثمر رساندن ۲ گل و خلق چند موقعیت گلزنی دیگر بود.

البته در جریان این دیدار و در نیمه اول، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی برتری محسوسی را نسبت به حریف خود داشت و چند فرصت مناسب گلزنی نیز به دست آورد که در دقیقه دهم، ضربه بازیکنان این تیم به دیرک دروازه آرمان گهر اصابت کرد و همچنین در دقیقه بیستم نیز تیم ملوان به گل دست یافت اما داور این دیدار، گل ملوان را به دلیل خطای بازیکن این تیم به روی دروازبان آرمان گهر مردود اعلام کرد تا نیمه اول با نتیجه مساوی بدون گل خاتمه یابد.

در نیمه دوم تیم فوتبال ملوانان برتری کاملی بر میدان داشتند و ۲ بار نیز موفق به گلزنی شدند تا بازی اول خود را با پیروزی به اتمام برسانند که ابتدا در دقیقه ۵۰ ، حمید کاظمی با یک ضربه سر دقیق اولین گل ملوان را به ثمر رساند و در دقیقه ۵۴ نیز، محمد رستمی کاپیتان تیم ملوان توانست دومین گل تیمش را به ثمر برساند.

شکست شهرداری آستارا در اولین گام 

تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا دیگر نماینده استان گیلان در رقابت های لیگ دسته یک کشور، در هفته اول این مسابقات در دیداری خارج از خانه رو در روی تیم خیبر خرم آباد قرار گرفت که در نهایت با نتیجه یک بر صفر مغلوب حریفش شد.

گرچه تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا در این دیدار مغلوب و با دست خالی به خانه بازگشت، اما این تیم بازی قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشت و ظرفداران این تیم امیدوارند که در ادامه رقابت ها، تیم شهرداری بندرآستارا نتایج خوبی را کسب کند.

این در حالی است که تیم شهرداری بندرآستارا فصل گذشته که برای اولین بار رقابت های لیگ دسته اول را تجربه می کرد، در پایان دور رفت در مکان نخست جدول رده بندی قرار گرفت اما در دور برگشت به دلیل مشکلات مالی، نتوانست نتایج خوب دور رفت را تکرار کند.

با این وجود و با تجربه ای که تیمهای گیلانی از رقابت های فصل پیش اندوخته اند، باید برای موفقیت در رقابت های فصل جاری لیگ دسته اول از همین ابتدا امتیازات لازم را کسب کنند تا در هفته های پایانی با مشکل مواجه نشوند.

با توجه به بازی های انجام شده در هفته اول این رقابت ها، طرفداران پرشمار تیم فوتبال ملوان بندرانزلی امیدوارند که این تیم بازی خوب هفته اول خود را در سایر دیدارها نیز تکرار کند تا از همین ابتدا، یکی از مدعیان جدی صعود به رقابت های لیگ برتر باشد.

همچنین طرفداران تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا با توجه به حضور فرشاد پیوس به عنوان سرمربی و جذب چند بازیکن تاثیرگذار، امیدوارند که این تیم نیز نتایج درخشان دور رفت فصل قبل را در رقابت های فصل جاری تکرار کند تا این تیم نیز، یکی از مدعیان صعود به مسابقات لیگ برتر باشد.

البته با توجه به پیروزی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در گام نخست، این تیم هم اینک با کسب سه امتیاز و به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به تیم شهرداری همدان، در رتبه دوم جدول رده بندی قرار دارد و تیم شهرداری بندرآستارا نیز با توجه به شکست در اولین دیدارش، بدون کسب امتیاز در رتبه پانزدهم جدول رده بندی قرار دارد که به طور حتم این رتبه بندی طی هفته های آینده، دستخوش تغییرات زیادی خواهد شد.

در رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم به صورت دوره ای و رفت و برگشت در یک گروه با هم به رقابت می پردازند که تیمهای فوتبال ملوان بندرانزلی و شهردای بندرآستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha