صدور کارت‌های بازرگانی در استان تهران ۷۲ درصد افزایش یافت

تهران-ایرنا- رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، گفت: آمار کارت‌های بازرگانی در ۶ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد در تمدید و ۷۲ درصد در صدور اولیه رشد داشته است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران، هوشنگ رضایی ثمرین اظهار داشت: نیمه نخست سال جاری هزار و ۴۹۲ کارت بازرگانی صادر و پنج هزار و ۵۸۵ کارت تمدید شده است.

وی اضافه کرد: رشد صدور کارت های بازرگانی در این استان نشان از فضای مطلوب تجارت خارجی و تمایل تجار و بازرگانان به فعالیت است.

رضایی ثمرین افزود: بیشترین حجم واردات استان تهران مربوط به تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی ماشین آلات و خطوط واحدهای صنعتی است.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت استان تهران، با اشاره به سیستمی بودن درخواست و صدور کارت بازرگانی گفت: متقاضیان می توانند با ورود به سامانه جامع تجارت نسبت به ثبت درخواست خود اقدام و پیگیری کنند.

به گزارش ایرنا، سامانه جامع تجارت به عنوان فضایی برای فعالیت های تجاری تدارک دیده شده است و تمام روند لازم برای صادرات و واردات از این طریق انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha