ورزش و امور جوانان خراسان شمالی ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار جذب کرد

بجنورد- ایرنا- سرپرست اداره کل ورزش و امور جوانان خراسان شمالی گفت: در نیمه نخست امسال، ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار ملی و استانی برای تکمیل پروژه های ناتمام استان جذب شد.

مصیب اکبرزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان اعتبار جذب شده برای تکمیل ۶۱ پروژه ناتمام در استان هزینه شده است که بسیاری از آنها بیش از ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی با بیان اینکه تا دهه فجر امسال پنج سالن ورزشی در استان آماده بهره برداری خواهد شد، گفت: در این ایام سالن ورزشی زوارم شیروان، سالن ورزشی کلاته محمدعلی پهلوان بجنورد، سالن ورزشی امند و خردم ده مانه و سملقان و سالن ورزشی روستای چهل حصار در اسفراین مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

اکبرزاده افزود: با افتتاح این پروژه ها سرانه ورزشی استان به ازای هر شهروند به  بیش از ۶۰ سانتی متر خواهد رسید.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی سالن ۶ هزار نفری بجنورد، تصریح کرد: این پروژه ورزشی حدود ۱۲ سال قبل در دست اجرا قرار گرفت که با هماهنگی استانی و ملی قرار بر این شده است تا شرکت توسعه اماکن ورزشی کشور تا پایان سال سقف آن را تکمیل کند.

خراسان شمالی با ۲۵ هزار ورزشکار بیمه شده دارای ۴۵ هیات ورزشی فعال است که ۱۹۷ فضای ورزشی برای ورزشکاران در این استان شمالشرق کشور وجود دارد.

هم اکنون  سرانه ورزشی استان خرسان شمالی به ازای هر شهروند، ۵۶ سانتی متر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha