دبیرکل اتاق بازرگانی اهواز:ثبت نام صادرکنندگان برگزیده سال۱۴۰۰تمدید شد

اهواز- ایرنا- دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز از تمدید فرآیند ثبت نام صادرگنندگان برگزیده استانی ویژه سال ۱۴۰۰ تا ۱۰ آبان ماه خبر داد.

محمد نجفیان روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بنگاه‌های صادراتی در حوزه های صنعت، معدن، کشاورزی، خدمات، بازرگانی عمومی، گردشگری، فنی و مهندسی بعد از مطالعه شرایط، ضوابط و معیارهای انتخاب صادرکنندگان نمونه سال می‌توانند به صورت الکترونیکی ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: تمامی صادرکنندگان متقاضی شرکت در فرآیند انتخاب صادرکننده برگزیده استانی سال ۱۴۰۰ با مراجعه به سامانه https://tpo.ir/proexp۱۴۰۰ از امروز دوشنبه ۲۶ مهرماه تا پایان روز دوشنبه ۱۰ آبان فرصت دارند ثبت نام الکترونیکی خود را در این رویداد مهم اقتصادی انجام  دهند.

دبیر کل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز با اشاره به اینکه بررسی مدارک مربوط به متقاضیان انتخاب صادرکننده برگزیده توسط اتاق‌های بازرگانی و تعاون، سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی و گمرک انجام می‌شود افزود: روند تحویل اسناد و مدارک به دبیرخانه استانی صادرگنندگان برگزیده استان مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان از ابتدای مهرماه آغاز شده است.

نجفیان با تاکید بر اینکه فرآیند انتخاب صادرکننده برگزیده با هدف یکسان سازی و به صورت عملیاتی توسط سازمان های صمت استانهای سراسر کشور اجرا خواهد شد افزود:  سازمان توسعه تجارت ایران طبق سنوات گذشته و در راستای تحقق اهداف صادراتی و ارج نهادن به تلاش فعالان عرصه صادرات کالا و خدمات غیر نفتی، در صدد شناسایی الگوهای موفق در بخش صادرات و معرفی آنان به عنوان صادرکننده برگزیده استانی در سال ۱۴۰۰ طی بیست و پنجمین سالروز ملی صادرات است.

بر اساس این گزارش، میزان صادرات، حفظ و توسعه بازارهای هدف، مهارت‌های فنی و تخصصی در امر صادرات، حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و هیات‌های تجاری و عضویت در تشکل‌های صادراتی، از جمله شاخص‌های عمومی برای انتخاب صادرکننده برگزیده استانی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha