۲۶ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۲۸
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 84508275
۱ نفر

برچسب‌ها

موج ششم کرونا اوایل آبان به مازندران می‌رسد

ساری- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: بر اساس پیش بینی‌ها ، شروع موج ششم کرونا در مازندران به دلیل کاهش شدید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و بی‌توجهی ۵۰ درصد گروه سنی ۲۰ تا ۴۰ سال به دریافت واکسن از اوایل آبان دور از انتظار نیست.

دکتر قاسم اویس روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در اوایل مهر سال جاری پیش‌بینی کرده بودیم که در صورت تدوام رعایت نشدن دستورالعمل‌های بهداشتی و همچنین افزیش مسافرت‌های غیرضروری و بی رغبتی گروه های مختلف سنی نسبت به دریافت واکسن کرونا، موج ششم کرونا در مازندران در دومین ماه  پاییز محتمل خواهد بود و اکنون شاهدیم که رعایت دستورالعمل های بهداشتی در روزهای گذشته در مازندران به کمترین حدممکن از زمان شیوع کرونا یعنی کمتر از ۳۵ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین حدود ۵۰ درصد از گروه سنی ۲۰ تا ۴۰ سال که ۲۵ درصد کل جمعیت استان مازندران را شامل می شود، همچنان اعتقادی به دریافت واکسن ندارند و این بی توجهی سبب می شود تا استان درگیر موج ششم شود.

اویس با درخاست از شهروندان مازندرانی برای دریافت واکسن کرونا و همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی ، هشدار داد : در صورت ادامه بی اعتنایی های کنونی نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و واکسن گریزی ، متاسفانه باید منتظر فاجعه ای باشیم که نتیجه آن تا پایان آذر ماه از دست رفتن جان صدها تن دیگر از هم استانی‌ها خواهد بود.

وی اضافه کرد : اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند یکی از اقدامات موثر و الزام‌آور برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است که امیدواریم ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا برای تسریع در اجرای این طرح در تمام نقاط کشور دستورالعمل های را مصوب و ابلاغ کند تا هر چه زودتر در استان ها اجرایی شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام این که از گروه هدف ۲ میلیون و ۳۹۰ هزار نفری استان تاکنون ۸۳.۸ درصد دُز اول و ۴۰.۴ درصد هم دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند ، اظهار داشت : دُز سوم واکسن کرونا هم به یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از کادر درمان استان تزریق شده است و در این مرحله قرار است ۶ هزار نفر از کادر درمان در سراسر مازندران دُز سوم واکسن کرونا را در روزهای آینده دریافت کنند.

وی افزود : مشکلی در تامین واکسن در استان مازندران ندارد و هر۲ روز یک بار حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار دُز واکسن وارد استان می شود.

بر اساس اعلام دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل در شبانه روز گذشته تعداد فوتی‌های کرونایی استان صفر شد. همچنین مجموع بستری‌های کرونایی استان با ۹۶ بیمار جدید به ۳۹۰ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha