رفع تحریم‌های ایران نخستین‌گام برای شروع مذاکرات هسته‌ای است

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شواری اسلامی، لغو تحریم‌ها علیه ایران و اجرای تعهدات هسته‌ای از سوی آمریکا و اروپا را نخستین گام برای شروع مذاکرات عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمود عباس زاده مشکینی» روز دوشنبه درباره آغاز مذاکرات ایران با طرف‌های غربی به خبرنگاران، گفت: برای بازگشت به توافق هسته‌ای، توپ در زمین غربی‌ها است و بازگشت به توافق هسته‌ای درباره آنهایی صادق است که از این توافقنامه خارج شده‌اند یا از انجام تعهدات شانه خالی کرده‌اند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم افزود: در شرایط جدید این جمهوری اسلامی ایران است که باید برای طرف مقابل شرط تعیین کند. البته اتحادیه اروپا اگر قصد وساطت یا میانجگیری میان ایران و ۱+۴ دارد باید مفروضش این باشد که تمام تقصیر بن‌بست مذاکرات بر عهده آمریکا و تروییکای اروپایی است.

عباس زاده مشکینی خاطرنشان کرد: بدیهی است لغو تحریم‌ها و اجرای تعهدات برجامی از سوی آمریکا و اروپا، نخستین گام برای شروع مذاکرات است. البته آنهایی که در داخل با ارائه اطلاعات و تحلیل‌های غلط از شرایط اقتصادی ایران، قصد ایفای نقش «جاده صاف کن» را برای غربی‌ها دارند تاریخ مصرفشان تمام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha