۷ فیلم طی دومین هفته فیلم چین در ایران اکران می شود

تهران- ایرنا- خبرگزاری شینهوا در گزارشی نوشت: هفت فیلم چینی طی دومین هفته سینمای چین در ایران که از شنبه شب در تهران آغاز شده است، به نمایش در می آید.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، شینهوا افزود: این رویداد که به طور مشترک توسط سفارت چین در ایران و موسسه هنر و تجربه سینمای ایرانیان برگزار می شود، از ۱۶ اکتبر آغاز شده تا ۲۲ اکتبر / ۲۴ تا ۳۰ مهر/ به دو صورت آنلاین و آفلاین ادامه دارد.

«فو لی هوا» کاردار سفارت چین در ایران در مراسم افتتاحیه این مراسم گفت که مبادلات فرهنگی بین این دو تمدن باستانی به توسعه و شکوفایی تمدن جهانی کمک کرده است.

او گفت که طرف چینی آماده است تا از پنجاهمین سالگرد ایجاد روابط دیپلماتیک بین چین و ایران به عنوان فرصتی برای تقویت مبادلات بین دو تمدن و تفاهم بین دو ملت از طریق سینما استفاده کند.

جعفر صانعی مقدم مدیرعامل موسسه هنر و تجربه سینمای ایرانیان هم در این مراسم گفت: این هفته فرهنگی به منظور ترویج پیوندهای فرهنگی بین دو تمدن باستانی و با هدف توسعه صنعت سینما و افزایش سرمایه گذاری و تولید فیلم مشترک برگزار شده است.

به گفته برگزارکنندگان، فیلم های منتخبی که در این رویداد ارائه می شوند شامل فیلم های «سایه» و «بازگشت به خانه» به کارگردانی «جانگ یی مو»، فیلم "آدم کش" ساخته هو شیائو شین، "آواز ققنوس" به کارگردانی  «وو تیان مینگ»، من کسی هستم اثر  «یی تونگ شینگ» و فیلم آنیما به کارگردانی چاو جین لینگ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha