مدیرعامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع منصوب شد

تهران- ایرنا- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حکمی «سید مصطفی هاشمی گلپایگانی» و «مجید هدایت» را به ترتیب به عنوان مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع و دستیار ویژه و مشاور وزیر منصوب کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع؛ سردار سرتیپ پاسدار سید مهدی فرحی  جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم معارفه سید مصطفی هاشمی گلپایگانی به عنوان مدیر عامل جدید سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع)، توسعه اخلاق را لازمه تبعیت و تأسی به رسول اکرم (ص) عنوان کرد و گفت: حضرت رسول (ص) فرستاده شد تا فضیلت‌های اخلاقی را میان جهانیان بسط و گسترش دهد.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به ویژگی‌های یک مدیر موفق، مجید هدایت مدیر عامل سابق سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع را نمونه یک مدیر جهادی و انقلابی توصیف کرد و یادآور شد : یکی از اثرات ارزشمند این مدیر انقلابی، مهر و محبتی است که به واسطه این نوع مدیریت میان کارکنان این سازمان شکل گرفته شده است.

سرتیپ پاسدار فرحی، جانشین‌پروری و جذب و شناسایی نیروهای کارآمد را از دیگر آثار ارزشمند مدیریت موفق در این سازمان برشمرد و افزود: رشد و توسعه عملکرد سازمانی در حوزه تحقیقات،  تنها بخش کوچکی از یک مسیر تحولی است که طی دهه اخیر با حضور یک مدیر جهادی و انقلابی در سازمان توان شکل گرفته شده است.

وی، تبدیل این سازمان از یک شرکت به یکی از ارکان مهم صنعتی وزارت دفاع در یک دهه گذشته را نمونه‌ای از حرکت‌های سازنده مدیریت جهادی و انقلابی در سازمان «توان» (شرکت توسعه منابع انرژی) خواند و خاطرنشان کرد : اختصاص سهم عمده بازار باتری کشور، تنوع و توسعه کیفیت محصولات و هم تراز با برندهای (نمانام‌های) روز جهان، ورود به صنعت لیتیوم به عنوان صنعت برتر در آینده، ورود به انرژی‌های نو و تجدید پذیر از جمله نیروگاه‌های بادی، خورشیدی، هیبریدی، آمایش کامل صنعتی و توسعه نیروی انسانی و ...، مجموعه اقداماتی است که طی یک دهه اخیر با حضور یک مدیر متخصص و توانمند صورت پذیرفته و این سازمان را از یک شرکت کوچک، به یکی از ستون‌های صنعتی و درآمد زا در وزارت دفاع تبدیل کرده است.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان مسوولیت بسیار خطیر هلدینگ شستان (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیروهای مسلح) در وزارت دفاع ابراز امیدواری کرد که با حضور مجید هدایت در این مجموعه، شاهد تداوم اقدامات توسعه ای و درآمدزا  در وزات دفاع باشیم و بتوانیم در راستای رفاه مجموعه نیروهای مسلح به ویژه نیروهای بازنشسته گام‌های اساسی برداریم.

سردار فرحی با اشاره به انتخاب مدیرعامل جدید سازمان توان،  سید مصطفی هاشمی گلپایگانی را یک فرد رشد یافته در مکتب مهندس هدایت و از جنس او خواند و تصریح کرد: این سازمان اگر بخواهد مسیر پیشرفت دوران گذشته را همچنان با سرعت طی کند باید از تجربیات ارزشمند مهندس هدایت الگو پذیرد.

وی با بیان اینکه تکنولوژی این سازمان در لبه فناوری جهانی قرار دارد به نحوی که آینده بسیاری از صنایع درحوزه دفاعی به آن گره خورده است، گفت: انتظار داریم در دوره جدید، سرعت حرکت‌های توسعه ای در سازمان توان بیش از پیش شتاب گیرد.

جانشین وزیر دفاع، سازمان توان را پرچم‌دار توسعه و فناوری در وزارت دفاع خواند و ابراز امیدواری کرد که با برنامه‌ریزی، توسعه زیرساخت‌ها و نیروی انسانی این سازمان را همچنان در لبه فناوری جهانی نگه داشته و روز به روز به دستاوردهای آن بیافزاید.

سردار فرحی در پایان این مراسم از اقدامات مجید هدایت به پاس سال‌ها تلاش در مجموعه «توان» با اهداء لوح سپاس و برای سید مصطفی هاشمی گلپایگانی در سمت مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع آرزوی موفقیت کرد.

همچنین با حکم وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، مجید هدایت به عنوان دستیار ویژه و مشاور وزیر منصوب شد.

هدایت با حکمی دیگر از سوی رییس سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) به عنوان مدیر عامل شرکت «شستان»   منصوب شد.
 
شرکت «شستان» در زمینه‌های احداث، راه‌اندازی و بهره‌برداری کارخانجات صنعتی به منظور تولید، بازاریابی، فروش، صدور محصولات پتروشیمی و پتروشیمیایی و فرآورده‌های فرعی و مشتقات ذیربط آنها و انجام همه فعالیتهای تولیدی و صنعتی، بازرگانی، فنی و مهندسی فعالیت می‌کند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha