مبارزه با سازمان اطلاعات آمریکا و «پدر مرمت ابنیه» روی آنتن شبکه چهار

تهران- ایرنا- با پایان سریال «ابری بر بالای کوه»، پخش سریال «هانا - Hanna» از امروز (دوشنبه ۲۶ مهر) از شبکه چهار سیما، آغاز شد. همچنین زندگی حرفه ای استاد حسن راهساز از قاب حکایت دل این شبکه از امروز پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیما، این سریال که سال ۲۰۱۹ در ژانر مهیج تولید و توسط دیوید فار، کارگردانی شده درباره دختری است که با قابلیت های فوق العاده در محیط جنگل بزرگ شده و تلاش می‌کند خود را از شر یک مأمور بی‌رحم سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا خلاص و به هویت واقعی خود پی ببرد. در این سریال بازیگرانی چون؛ کرید مایلز، میرله انوس، جوئل کینامن و ریانا بارتو نقش آفرینی کرده اند.
سریال هانا هرشب ساعت ۲۴ پخش، و در ساعت های ۱۱ و ۱۸ تکرار می‌شود.

سریال هانا توسط آمازون تولید شده است و بر اساس ماجراهای فیلم سینمایی هانا به کارگردانی جو رایت ساخته شده ‌است. سریال هانا در جشنواره های مختلف افتخارات متعددی را به دست آورد که از میان آنها می توان به نامزدی دریافت یک جایزه امی ساعات پر بیننده و یک جایزه گلدن ریل اشاره کرد.

حکایت دل از دست های عاشق پدر مرمت ابنیه می گوید

زندگی حرفه ای استاد حسن راهساز از قاب حکایت دل شبکه چهار سیما، امروز پخش خواهد شد.

فیلم مستند دستهای عاشق که به زندگی حرفه ای استاد حسن راهساز پیشکسوت برجسته مرمت ابنیه باستانی اختصاص دارد، دوشنبه ساعت ۲۱ و سه شنبه ساعت ۱۴ بازپخش خواهد شد.

استاد حسن راهساز فرزند مرحوم گرام راهساز از خادمین میراث فرهنگی است که همگام با ارنست هرتسفلد در اولین حفاری های علمی تخت جمشید شرکت کرد و یکی از ده نفرحفاری بود که در پدیدیار شدن لوح های سیمین و زرین کاخ آپادانا حضور داشت.

او در سال ۱۳۳۰ در تخت جمشید به دنیا آمد و از سن ۱۳سالگی همزمان با شروع کار گروه تعمیرات ایتالیایی موسوم به ایزمئو از سال ۱۳۴۳با سمت مرمت‌کار آغاز به کار کرد. در سال ۱۳۵۴ با بورسیه دوره تخصصی مرمت سنگ به مدت ۳سال در کشور ایتالیا تحصیلات عالیه خود را در رشته مرمت سنگ تکمیل کرد و در سال ۱۳۵۷ به عنوان مدیر اجرایی کارگاه های مرمتی آثار سنگی هخامنشی در کشور به خدمت خود ادامه داد.

مجموعه مستند حکایت دل کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیماست که هر دوشنبه ساعت ۲۱ به یک استاد عالیقدر عرصه ادب و فرهنگ و هنر اختصاص دارد. مستند حکایت دل امروز ساعت ۲۱ پخش می شود و بازپخش این برنامه سه شنبه ساعت ۱۴ روی آنتن می رود.
 

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha