پیوند مردم با هنر از سیاست‌های اصلی حوزه هنری است

قزوین-ایرنا- رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی قزوین گفت: پیوند مردم با هنر یکی از ضروریات جامعه ما به شمار می رود و از سیاست‌های اصلی حوزه هنری است.

به گزارش ایرنا،محمدرضا امامقلی یکشنبه شب آیین در اکران مستند سقف آرزوها که در مسجد جوادالائمه قزوین برگزار شد با اشاره به وجه مردمی هنر گفت: هنر می‌تواند با قدرت و توانایی هنری خود به بیان مشکلات مردم و دغدغه‌های آنان بپردازد و سیاست پیوند هنر با مردم را شکل دهد.

این مسوول در ادامه با اشاره به اکران مستند سقف آرزوها، اظهار داشت: مستند سقف آرزوها به موضوع نیاز مسکن و مشکلات جامعه در این خصوص می پردازد.
وی ادامه داد: اصل ۳۱ قانون اساسی در خصوص مسکن است که حق هر ایرانی بویژه قشر مستضعف را برای داشتن خانه تاکید می‌کند، ولی متاسفانه شرایط اقتصادی کشور در چند سال گذشته به یک سونامی در قیمت مسکن و اجاره بها تبدیل شده است که تحقق این امر را بسیار مشکل ساخته است و انتظار می رود مسئولین مربوطه موانع آن را برطرف سازند. 

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی قزوین اعلام کرد: چای مستند طرحی است که می‌کوشد، مشکلات، دغدغه ها و مسائل مردم را در بخش ها و حوزه های مختلف در قالب هنرهای تصویری به نمایش درآورده و با تجربه نگاری از گذشته و نقد وضعیت موجود، آینده را تصویرگری نماید.

محمدرضا امامقلی اعلام کرد: هنر زمانی کارآمد است که در کنار مردم و پیشرفت جامعه قرار گیرد و با ظرفیتی که دارد زمینه ساز تمدن اسلامی شود.

گفتنی است در پایان این مراسم حوزه هنری انقلاب اسلامی قزوین از ۱۱ صاحبخانه مهربان و خیر با اهدای هدایای تجلیل به عمل آورد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha