پیکر شهید شاهرودی پس از آزمایش DNA شناسایی شد

شاهرود - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه شاهرود گفت: پیکر شهید نورمحمد مهدیی با انجام آزمایش های DNA و تطابق آن با خانواده این شهید پس از ۳۸ سال شناسایی شد.

سرهنگ محمد خوشقدم شامگاه یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شهید نورمحمد مهدیی رزمنده بسیجی لشکر ۱۷ گردان کربلا سال ۶۲ در عملیات والفجر ۴ در منطقه پنجوین عراق به شهادت نایل آمد.

وی با بیان اینکه تا ۲ ماه گذشته پیکر این شهید مفقود الاثر بود، ابراز داشت: مرداد ماه امسال پیکر شهید نورمحمد مهدیی تفحص شد و به عنوان شهید گمنام در مصلای شهر دلند استان گلستان خاکسپاری شد.

خوشقدم ادامه داد: امشب پس از اعلام نتیجه آزمایش DNA با حضور امام جمعه شاهرود، فرمانده سپاه استان سمنان و جمعی از مسوولان شهرستان این خبر به مادر شهید که به تازگی از بند بیماری رهایی یافته بود، اطلاع رسانی شد.

فرمانده ناحیه شاهرود افزود: برادر این شهید علیرضا مهدیی نیز در سال ۶۰ در عملیات طریق القدس به فیض شهادت نایل آمد که پیکر این شهید هم در سال ۷۳ پس از تفحص شناسایی و در زادگاهش روستای میقان شاهرود به خاک سپرده شد.

شهید نورمحمد مهدیی  فرزند شعبانعلی سال ۱۳۴۰ در روستای میقان چشم به جهان گشود. وی در مدت حضور یکساله خود در جبهه حق علیه باطل رشادت های فراوانی از خود به یادگار گذاشت.

شهرستان شاهرود در دوران دفاع مقدس بیش از یکهزار و ۱۰۰ شهید تقدیم انقلاب کرده و از نظر تعداد شهدا به نسبت جمعیت در رتبه های بالای کشوری قرار دارد.

آذرماه پارسال استان سمنان میزبان ۶ شهید گمنام بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha