جنایات اخیر افغانستان وحدت شیعه و سنی را نشانه گرفته است

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در پیامی با محکوم کردن جنایات اخیر افغانستان اظهار داشت: این اقدامات مخرب و ناجوانمردانه انتحاری، هدفی جز اخلال در وحدت و انسجام جامعه شیعه و سنی ندارد.

به گزارش ایرنا در پیام روز یکشنبه حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی آمده است: فاجعه غمبار و جانسوز شهادت و جراحت جمع کثیری از مردم مظلوم و مسلمان افغانستان در نماز جمعه  شیعیان قندهار، به فاصله کوتاهی از فاجعه دردناک نماز جمعه شیعیان قندوز و در ایام ربیع المولود و در آستانه هفته وحدت امت اسلام ، دوباره مایه خشم  مسلمانان، آزادگان و مراجع و علما حوزه‌های علمیه جهان شد.

این پیام می افزاید: بی‌شک این اقدامات مخرب و ناجوانمردانه انتحاری، هدفی جز اخلال در وحدت و انسجام جامعه شیعه و سنی و ملتهب نمودن امنیت روانی مردم افغانستان ندارد؛ لازم است حکومت افغانستان با هوشیاری و سرعت عمل نسبت به شناسایی و مجازات این عاملان تروریست اقدام کرده و امنیت مساجد و مراکز دینی شیعه و سنی را تأمین کند.

امام جمعه خرم آباد تصریح کرده است: مستکبران عالم آمریکای جنایتکار و اشغالگران و گروههای متحجر و افراطی خصوصا داعشی ها، در ویرانی ها و آوارگی مسلمانان بلاد اسلام به ویژه سرزمین مظلوم افغانستان، نقش اساسی دارند و حاکمان افغانستان که مکرر وعده تامین امنیت و رفاه و پیشرفت را داده اند باید پاسخگو و پیگیر جنایات پی در پی تروریست های جنایت کار بر ضد مسلمانان به ویژه شیعیان افغانستان باشند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی اظهار داشته است: تامین امنیت برای مردم و شکل گیری دولتی فراگیر با مشارکت همه مردم، اقوام، مذاهب و جریان های اصیل سیاسی مبتنی بر آراء مردم و بازسازی کامل افغانستان و بر اساس مردم سالاری دینی ، اسلام، عدالت، آزادی و پیشرفت همه جانبه است.

در پیام امام جمعه خرم آباد آمده است: اینجانب به نمایندگی از مردم استان لرستان ضمن محکوم کردن این اقدام شنیع و اعلام حمایت خود از مسلمانان و شیعیان مظلوم افغانستان، مصیبت وارده را به مردم شریف، نجیب، شجاع و مظلوم افغانستان، علما و بزرگان آن مرز و بوم ، بازماندگان محترم شهدا و مجروحان  تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای شهدای این حادثه علو درجات و برای مجروحان سلامتی و عافیت درخواست می نمایم.

در پی حادثه تروریستی نماز جمعه در مسجد فاطمیه قندوز افغانستان بیش از ۴۰ نفر به شهادت رسیدند و ۷۰ نفر زخمی شدند، همچنین در حمله انتحاری شانزدهم مهر به نمازگزاران شیعه در سیدآباد قندوز ۱۵۰ نفر کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند.

گروهک تروریستی داعش مسوولیت این انفجارها را بر عهده گرفته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha