الجبوری: رویای دشمنان عراق برای جنگ بین شیعیان برباد رفته است
عباس الجبوری رئیس مرکز رسانه ای و پژوهش راهبردی الرفد

بغداد-ایرنا- «عباس الجبوری» رییس مرکز رسانه ای و پژوهش راهبردی «الرفد» در گفت و گو با ایرنا گفت که با وجود همه صف بندی ها و اختلاف ها بر سر نتایج انتخابات پارلمانی اخیر عراق، تلاش آمریکا و دشمنان عراق برای رویارویی بیت شیعی، آرزوی خام و بر باد رفته است.

به گزارش ایرنا، عباس الجبوری بر ضرورت انسجام شهروندان عراقی در برابر توطئه های تفرقه افکنانه تاکید می کند و می گوید: نباید اجازه داد که نیروهای خارجی در نهادها و ارکان عراقی دست ببرند.

وی می افزاید: عراق نیاز به وحدت واقعی و برادرانه از سوی همه طیف ها دارد زیرا انتخابات می آید و می رود اما عراق و ملت آن باقی می مانند.

الجبوری از سیاستمداران عراقی خواست به این موضوع فکر کنند که وحدت عراق عامل اصلی تصمیم سازی سیاسی است.

این شخصیت دانشگاهی عراقی تصریح کرد که «آمریکا و اتباع آن نظیر برخی کشورهای عربی و دستگاه های اطلاعاتی آنان، صلاح عراق را نمی خواهند و تلاش می کنند این کشور را به سوی درگیری مذهبی و داخلی ببرند».

به گفته الجبوری، «این طرف ها به دنبال سقوط عراق به بهانه انتخابات و از دروازه دخالت در آن هستند تا بازنده اول و آخر این دخالت ها ملت عراق باشد.»

به عقیده رییس مرکز رسانه ای و پژوهش راهبردی «الرفد»، با همه اینها آن کس که بر جنگ شیعی-شیعی و تقابل فرزندان اردوگاه شیعه مقابل هم حساب باز کرده، متوهم و خوش خیال و آرزوی او برباد رفته است.

وی توضیح داد که  با وجود اختلاف ها و صف بندی های سیاسی در جریان اعلام نتایج انتخابات پارلمانی، «چنین جنگی امکان ندارد زیرا در بیت شیعه عاقلان حضور دارند و این شخصیت های عاقل اجازه نخواهند داد جنگ بین شیعیان در بگیرد.»

به گزارش ایرنا، کمیسیون عالی انتخابات عراق به اعتراض های جدی و ادعاها درباره گم شدن دو میلیون رای یا عدم تسلیم نزدیک به یک میلیون و ۶۰۰ هزار کارت شرکت در انتخابات و یا اختلافات آرا  نوارهای صادر شده از صندوق‌ها (پرینت رای) با نتایج اعلامی از کمیسیون و طرح شائبه دخالت خارجی در دستکاری آرا هنوز پاسخی قانع کننده نداده و تصریح کرده که اکثر شکایت‌ها بر نتایج انتخابات بی تاثیر بوده است.

با این حال، کمیسیون انتخابات عراق در کنفرانسی خبری اعلام کرد می توان به این نتایج اخیر نیز اعتراض کرد.

انتخابات زودهنگام پارلمانی یکشنبه هفته گذشته برگزار شد و با اعلام نتایج اولیه از کمیسیون انتخابات عراق بیشتر گروه ها و جریان های سیاسی به روند اعلام نتایج و فرایند شمارش آرا اعتراض کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha