۲۵ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۵۳
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 84507971
۰ نفر

برچسب‌ها

روابط مسکو  و دمشق در دیدار نماینده پوتین با اسد بررسی شد

تهران- ایرنا- بشار اسد رییس جمهوری سوریه در دیدار «الکساندر اورنتیف» نماینده ویژه ولادیمیر پوتین رییس جمهوری و «سرگئی ورشینین» معاون وزیر خارجه روسیه با وی، در باره همکاری های میان دو کشور در زمینه های مختلف گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، در دیدار روز یکشنبه هیات روسی با رییس جمهوری سوریه، زمینه های همکاری میان مسکو و دمشق در مورد مبارزه با تروریسم و نیز زمینه های اقتصادی و تجاری بررسی شد.

نماینده پوتین یادآورشد که بر اساس  دستورات رییس جمهوری روسیه برای تقویت همکاری و گسترش روابط با سوریه در تمامی زمینه ها و سطوح، انجام می شود.

طرف روسی همچنین آمادگی کشورش را برای همکاری فعالانه در ارتباط با روند بازسازی و فراهم کردن زیرساخت های تخریب شده توسط تروریسم و نیز سرمایه گذاری های مشترک با سوریه در حوزه های انرژی و کشاورزی در راستای رونق اقتصاد سوریه، تاکید کرد.

در این دیدار همچنین در باره آخرین تحولات مربوط به وضعیت میدانی سوریه و تحولات منطقه و جهان گفت‌وگو و رایزنی شد.

رییس جمهوری سوریه گفت که این تحولات و در صدر آنها، خروج آمریکا از افغانستان بیانگر کاهش نقش این کشور و متحدانش در منطقه است و این موضوع کشورهای منطقه و همسایگان را ملزم می کند که برای تقویت امنیت، صلح و نیز ترسیم آینده منطقه بر اساس  اراده و خواست ملت ها و بدون دخالت خارجی، تلاش کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha