۲۶ مهر ۱۴۰۰،‏ ۹:۲۹
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84507953
۰ نفر

برچسب‌ها

قیمت برنج مصرف نان را در خلخال افزایش داد

اردبیل _ ایرنا _ سرپرست فرمانداری خلخال گفت: با افزایش قیمت برنج در بازار مصرف نان در این شهرستان بطور قابل ملاحظه‌ای بیشتر شده است.

به گزارش ایرنا ، مسعود یگانه روز دوشنبه در جلسه کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال افزود: با افزایش قیمت برنج ایرانی در بازار که قوت غالب مردم این شهرستان بدلیل همجواری با استان برنج‌خیز گیلان است ، نگاه مردم به سمت نان متوجه شده است.

وی اظهارکرد: در حال حاضر سهمیه آرد در نظر گرفته شده از سوی مرکز استان برای این منطقه جوابگوی مصرف نان نیست.

یگانه گفت: مجموع سرانه آرد یارانه‌ای و نیمه‌ یارانه‌ای منظور شده از مرکز استان برای مردم این شهرستان ۷.۵ کیلوگرم در ماه است ولی اکنون با افزایش تقاضا صف‌های مقابل نانوایی‌ها طولانی‌تر شده و بیشتر نانوایان نیز با کمبود آرد مواجه شده‌اند.

افزایش قیمت برنج مصرف نان را در خلخال افزایش داد

سرپرست فرمانداری خلخال بیان کرد: با هدف ارتقای کیفیت نان و پیشگیری از افزایش تخلفات کم‌فروشی در نانوایی‌ها مرحله اول طرح کیفی‌سازی نان با موفقیت اجرا شد.

یگانه افزود: در اجرای این طرح پنج شاخص از جمله کیفیت نان ، رعایت ساعات پخت ، نحوه رضایت مشتری ، وزن چانه و رعایت موازین بهداشتی بررسی و آرد نانوایان دارای امتیاز پایین کاهش و به آرد نانوایان دارای امتیاز بالاتر اضافه شد.

رئیس کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال همچنین با بیان اینکه مراحل بعدی این طرح هر ماه اجرا و کار روزانه نانوایان ارزیابی خواهد شد، اظهارکرد: در صورت تکرار کسب امتیاز پایین پروانه فعالیت نانوایان ضعیف باطل و جواز فعالیت به افراد توانمند واگذار خواهد شد.

وی گفت: با آماده شدن لباس‌های سفارش شده تمام نانوایان ملزم به استفاده از فرم لباس یک رنگ ، یکنواخت و با نوشته‌های درج شده بر روی لباس هستند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha