جامعه جهانی در برابر ناتوانی طالبان در تامین امنیت ساکت نخواهد ماند

قم-ایرنا- آیت الله مهدی هادوی از اساتید حوزه علمیه قم با محکومیت حوادث تروریستی اخیر در افغانستان، گفت: بی شک اگر آشکار شود که طالبان قدرت تشکیل حکومت فراگیر و توان تامین امنیت عمومی و تدبیر اداره امور اقتصادی مردم افغانستان را ندارد، جامعه جهانی و کشورهای اسلامی نسبت به این موضوع ساکت نخواهد ماند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، در این پیام آمده است: حوادث خونبار افغانستان در روزها و هفته ها و ماه های اخیر دل هر انسان حق دوست را خون کرده است و در جان مؤمنان آتش افکنده است. بی شک بردباری جهان و به ویژه مسلمانان در برابر این ستم ها نامحدود نخواهد بود.

آیت الله هادوی تهرانی افزوده است: اگر جهانیان و به ویژه مسلمین چندان عکس العمل خاصی از خود نشان ندادند، نه از سر بی توجهی و غفلت به وضعیت مردم مظلوم افغانستان، بلکه برای فرصت دادن به حاکمان جدید بود تا توانایی خود را در تشکیل یک حکومت فراگیر و تامین امنیت عمومی و تحقق توانمندی اقتصادی و سیاسی در افغانستان به منصه ظهور برسانند ولی گذشت زمان هر روز این توقع را کم رنگ تر کرد. 

این استاد حوزه علمیه قم ادامه داده است: بی شک اگر آشکار شود که طالبان قدرت تشکیل حکومت فراگیر و توان تامین امنیت عمومی و تدبیر اداره امور اقتصادی مردم افغانستان را ندارد، جامعه جهانی و کشورهای اسلامی نسبت به این موضوع ساکت نخواهد نشست.

هادوی تهرانی در پایان بیان کرده است: اینجانب ضمن تسلیت شهادت و آوارگی و گرسنگی مردم مظلوم افغانستان به ساحت مقدس امام زمان(عج)، به حاکمان امروز افغانستان تذکر می دهم که فرصت شما برای اثبات حقانیت شعارهایتان هر روز کمتر از روز قبل می شود. پس به خود بیایید و با تحقق یک دولت فراگیر وضعیت سیاسی و امنیتی افغانستان را اصلاح کنید.

به گزارش ایرنا، در پی حادثه تروریستی ظهر جمعه گذشته بیست و سوم مهرماه در مسجد فاطمیه در قندوز افغانستان تاکنون بیش از ۴۰ تن به شهادت رسیدند و ۷۰ نفر زخمی شدند.

همچنین در حمله انتحاری شانزدهم مهر به نمازگزاران شیعه در سیدآباد قندوز ۱۵۰ نفر شهید و صدها تن دیگر زخمی شدند.

گروهک تروریستی داعش مسوولیت این انفجارها را بر عهده گرفته است./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha