ورود مردم به کنگره ملی شهدا به ماندگاری آن کمک می کند

ایلام‌ - ایرنا - استاندار ایلام گفت: مردمی برگزار کردن کنگره ملی سه هزار شهید استان باعث ماندگاری آرمان های شهدا و ایثارگران خواهد بود.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز یکشنبه در جلسه کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام اظهار داشت: نسل جوان و نوجوان با توجه شرایط سنی نیاز است با فرهنگ دفاع مقدس و ایثارگران جنگ تحمیلی آشنا شوند.

وی افزود: ورود مردم و خیرین به بحث شهدا و کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام باعث ماندگاری این کنگره و ملموس تر شدن برنامه ها و اقدامات مرتبط با این کنگره خواهد شد.

استاندار ایلام یادآور شد: توسعه فرهنگ غنی و انسان ساز شهادت و ایثار در بین نسل جنگ ندیده و ناآشنا با مفاهیم دفاع مقدس ضروری و از اهداف والای کنگره است.

نوذری با تاکید این نکته که جوانان و نوجوانان نسل جدید که با دفاع مقدس فاصله زمانی دارند، باید با این مقطع تاریخی حساس کشور آشنا باشند، اضافه کرد: برگزاری کنگره یک فرصت ارزنده برای تعمیق بخشی و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

وی ادامه داد: استان ایلام نقشی انکار ناپذیر در دوران جنگ تحمیلی دارد و کنگره شهدا باید در شان شهدا و مجاهدت های مردم این استان باشد.

استاندار ایلام اضافه کرد: نکته مهم دیگر اینکه علاوه بر شهدای خود استان، بسیاری از شهدای دیگر استان ها در جبهه های ایلام به شهادت رسیده اند و باید کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام معرف دقیق تاریخ جنگ در این منطقه باشد.

نوذری با بیان اینکه کار برای شهدا باقیات صالحات است، گفت: باید تمام دستگاه ها، اصناف، عامه مردم و خیرین به موضوع برگزاری باشکوه تر کنگره ورود و در حوزه مشارکت کنند.

وی از شهرداری های تمام استان خواست: تبلیغات محیطی و فعالیت های فرهنگی ویژه کنگره با شتاب بیشتر در دستور کار شهرداران قرار بگیرد و استانداری نیز بر اجرای دقیق مصوبه ها نظارت داشته باشد.

به گزارش ایرنا، در این جلسه روسای کمیته ها به بیان اقدام های اجرا شده یا در دست خود و ارائه گزارش پرداختند.

طبق زمان بندی انجام شده کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام چهارم آذرماه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha