مشکل ۱۹ واحد تولیدی به همت مجموعه قضایی کردستان رفع شد

سنندج - ایرنا - رییس کل دادگستری کردستان گفت: طی نیمه نخست سال جاری به همت مجموعه قضایی استان از تعطیلی ۱۹ واحد تولیدی جلوگیری به عمل آمده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمد حسینی عصر یکشنبه در مراسم تجلیل از فعالان حوزه صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه ایجاد تولید و اشتغال نیاز به همت جمعی دارد، اظهار داشت: بیکاری فساد و آسیب اجتماعی را بدنبال دارد و با ایجاد هر یک اشتغال از ورود یک پرونده به دستگاه قضا جلوگیری به عمل می آید. 

وی با اشاره به اینکه هر سال ۱۵ درصد به ورودی پرونده ها به دستگاه قضا افزوده شده است، افزود: در ۱۰ ماه گذشته بیش از چهار هزار پرونده در استان به دستگاه قضا وارد شده و تعداد این پرونده ها در طول سال به ۴۰۰ هزار پرونده می رسد. 

رییس کل دادگستری کردستان اضافه کرد: دغدغه و حساسیت و توجه ویژه رهبری در سال های اخیر به بحث تولید و اقتصاد نشان دهنده وضعیتی بوده که در کشور ما بدلیل تحریم های اقتصادی بوجود آمده است. 

حجت الاسلام حسینی یادآور شد: استان های کم برخوردار هم چون کردستان علی رغم همه اقدامات و تلاش هایی که انجام شده سرانه بیکاری در آن بالا بوده و در سطح کشور جزو استان های نخست است. 

وی اظهار داشت: از ۲ سال گذشته و با تشکیل ستاد اقتصادی مقاومتی در دستگاه قضا بیش از ۲ هزار واحد تولیدی در کشور مشکلاتشان برطرف شد و چرخه تولید در آنها استمرار یافت. 

رییس کل دادگستری کردستان گفت: دستگاه قضا خود را مستقل از دولت ندید و به بحث تولید و موانع موجود در سر راه آن ورود کرد و توانست اقدامات اساسی را هم انجام دهد. 

حجت‌الاسلام حسینی یادآور شد: سه کمیته زیرمجموعه ستاد اقتصادی مقاومتی دادگستری استان به پالایش وضعیت واحدهای تولیدی می پردازند و تاکنون هم ورود خوب و فعال و فنی در این راستا داشتند. 

وی با اشاره به اینکه در بحث معادن استان اقدامات مطلوبی انجام شده است، اظهار داشت: در خصوص صدور مجوزهای بخش معدن باید دقت بیشتری لحاظ شود تا بدلیل وجود معارضین محلی مشکلی برای سرمایه گذار ایجاد نشود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha