خروج ۱۰ هزار مگاوات واحد نیروگاهی از مدار برای تعمیرات دوره‌ای

تهران - ایرنا - شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام کرد: میزان ۱۰ هزار مگاوات از نیروگاه‌ها برای تعمیرات دوره‌ای طبق برنامه از پیش تعیین شده از مدار خارج هستند ولی این موضوع در تامین برق مشکلی ایجاد نمی‌کند.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، چندی پیش رییس جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بر تهیه طرح جامع مدیریت تولید و مصرف انرژی تاکید کرد. 

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی ضرورت مدیریت تولید، تامین و مصرف برق کشور، استفاده حداکثری از توان داخلی برای احداث نیروگاه‌ها و پیش‌بینی‌ها برای تامین سوخت زمستانی نیروگاه‌های تولید برق را مورد تاکید قرار داد.

تعمیرات زمان‌بندی شده نیروگاهی یکی از مهم‌ترین گام‌ها در تامین نیازهای برقی کشور است و براین اساس برنامه زمان‌بندی شده تعمیرات نیروگاهی طبق روال هرساله از ابتدای مهر آغاز شده تا نیروگاه‌ها به موقع برای تامین اوج بار تابستان آماده باشند.

براساس اعلام امروز روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، قدرت عملی تولید نیروگاه‌ها ۴۴ هزار مگاوات است و میزان ۱۰ هزار مگاوات از نیروگاه‌ها جهت تعمیرات دوره‌ای طبق برنامه از پیش تعیین شده از مدار خارج هستند.

شرکت مدیریت شبکه برق ایران همچنین اعلام کرد: امروز یکشنبه ۲۵ مهرماه پیش بینی نیاز مصرف برق کشور حدود ۴۳ هزار و ۷۰۰مگاوات است که با توجه به قابلیت تولید نیروگاه ها مشکلی در تامین برق هم‌وطنان وجود ندارد.

گزارش پیک بار مصرف برق در مدت مشابه در سال گذشته ٣٨ هزار و ٥٧ مگاوات بوده که نشان می دهد میزان مصرف برق نسبت به سال قبل حدود ٥ هزار مگاوات افزایش داشته است.

میزان مصرف در بخش صنایع ۵ هزار و ۲۰۰ مگاوت گزارش شده که در مقایسه با سال قبل که ۴ هزار و ۲۶۲ مگاوات بوده، حدود یک هزار مگاوات افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، مصرف برق روز گذشته با وجود خنک‌تر شدن دمای هوا افزایش یافت، به طوری که در مقایسه با مدت مشابه پارسال با رشد بیش از ۶ هزار مگاواتی همراه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha