حزب الله: مسئولان باید پاسخگوی کشتار جنوب بیروت باشند

تهران- ایرنا- «حسن فضل الله»، نماینده حزب الله در پارلمان لبنان، گفت، کسانی که خواسته های آمریکا را اجرا می کنند، مسئول پاسخگویی به جنایات محله «طیونه» بیروت هستند.

به گزارش امروز (یکشنبه) شبکه خبری «المنار»،  وی افزود: جنایت طیونه یک قتل عام خونین است که پیامدهای بزرگی در سطوح مختلف خواهد داشت و ما عادت نداریم که از خونی که از ما ریخته می شود بگذریم و آن را رها کنیم  و نحوه  دفاع از آن را می دانیم و می دانیم که چگونه  آرمان خود را به یک هدف پیروز تبدیل کنیم و مسئولان که حتما باید پاسخگوی این قتل عام خونین باشند.

این نماینده پارلمان لبنان گفت: ما از مظلومانی که مورد حمله قرار گرفتند حمایت می کنیم و به گونه ای با این تجاوز جنایتکارانه مقابله خواهیم کرد تا این افراد با گستاخی و لفاظی تحریک آمیز خود نتوانند چون حادثه اخیر که منجر به کشته شدن شرکت کنندگان جنبش مسالمت آمیز اخیر شد، دیگران را فریب دهند.

فضل الله با بیان اینکه این حزب از ارتش تعهداتی برای محافظت از تظاهرکنندگان، گرفته بود، خاطرنشان کرد که پیش از تظاهرات در مورد حضور گروه های مسلح در برخی خیابانها، به ارتش اطلاع داده شد و در مقابل ارتش اعلام کرد که همه مسائل امنیتی تحت کنترل است و هیچ نشانه ای از احتمال بروز هر گونه مشکلی وجود ندارد. با اینحال فاجعه روز پنجشنبه گذشته رخ داد.

وی با اظهار اینکه "حزب الله  و جنبش امل قادرند از تظاهرات حامیان خود محافظت کنند، اما آنها این بار این وظیفه را به دلیل ویژگی های جمعیتی منطقه به نیروهای امنیتی واگذار کردند و بر اخذ تعهدات از نیروهای امنیتی تاکید کردند"، گفت:‌ اطلاعاتی در دست است که نشان می دهد بیش از یک سال است که تشکیلاتی در سفارت امریکا و برخی از کشورهای خلیج فارس برای ایجاد فتنه، کشتار و جنگ داخلی برنامه ریزی کرده اند.

فضل الله درباره تشویش افکار عمومی نسبت به این حادثه نیز گفت که ما به همراه سرویس های امنیتی در حال دنبال کردن این حادثه هستیم.

هواداران «حزب‌الله» و «جنبش امل»  پنجشنبه گذشته در اعتراض به عملکرد بد «طارق بیطار» بازپرس پرونده انفجار مهیب بندر بیروت به خیابان‌ها آمده‌ و در مقابل کاخ دادگستری لبنان به شکل مسالمت‌آمیز تجمع کرده بودند که به یکباره با تیراندازی افراد ناشناس از بالای پشت بام‌ها مواجه شدند؛ اقدامی که موجب شهادت هفت لبنانی و مجروح شدن ۶۰ نفر دیگر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha