وضعیت اعتبارات وزارت کار با حضور عبدالملکی بررسی شد

تهران- ایرنا-سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در جلسه امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: در نشست امروز برنامه‌ها و وضعیت اعتبارات وزارت تعاون بررسی شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا،محمدمهدی مفتح در گفت‌وگویی در تشریح نشست کمیسیون متبوع خود گفت: «حجت الله عبدالملکی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه رئیس سازمان تامین اجتماعی و رئیس سازمان بازنشستگی کشوری در نشست امروز این کمیسیون حضور یافتند و در خصوص فعالیت‌ها و برنامه‌ها و وضعیت اعتبارات این وزارتخانه گزارشی را ارائه کردند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: براساس گزارش‌هایی که روسای این دو سازمان مطرح کردند، در پرداخت حقوق به بازنشستگان دچار مشکل هستند و درآمدهای صندوق از طریق بیمه پردازان جوابگوی پرداخت حقوق و پاداش بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری نیست.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: اعضای کمیسیون در ادامه نشست نقطه نظرات خود را که بیشتر در خصوص وضعیت صندوق‌های بازنشستگی، ایجاد اشتغال در استان‌های محروم، افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی، شرکت‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مطرح کردند.

وی تاکید کرد: عبدالملکی در این جلسه در مورد استفاده از تجربه بسیاری از کشورها برای انجام اصلاحات پارامتریک در صندوق‌های بازنشستگی یعنی تغییر سن بازنشستگی و مدت زمان اشتغال یک فرد توضیحاتی را ارائه کرد.

مفتح خاطرنشان کرد: بر اساس اظهارات وزیر تعاون با توجه به اینکه وظیفه حاکمیت در کنار ایجاد امنیت و آموزش، سلامت نیز هست افراد ذی نفع سازمان تامین اجتماعی اگرچه درصدی را برای درمان پرداخت می کنند اما پیشنهاد بازنگری در این موضوع داده شده تا در صورت وارد شدن بار زیادی به سازمان تامین اجتماعی در بخش درمان، این موضوع اصلاح شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha