تفاهمنامه شرکت کسب و کار رضوی و مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد امضا شد

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت کسب‌ و کار رضوی گفت: تفاهمنامه همکاری بین شرکت کسب و کار رضوی و مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد با هدف کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور زیرمجموعه دانشگاه فردوسی به‌منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات دانش بنیان و فناور امضا شد.

به گزارش روز یکشنبه آستان قدس رضوی، محمد جواد مشیری افزود: این اهداف از طریق ارائه پشتیبانی تسهیلگری، تثبیت و توسعه بازار شرکت‌ها و واحدهای دانش بنیان و فناور، با تمرکز بر کاهش هزینه مدیریت بنگاه برای این مجموعه‌ها محقق خواهد شد که در واقع این خدمات در بستر سامانه خدمات جامع کسب‌ وکار «پیشه» و با اتکا به ظرفیت‌های اقتصادی فنی و معنوی آستان قدس رضوی ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: از جمله این موارد می‌توان به خدمات مدیریت مالی، مدیریت منابع انسانی، تبلیغات، توسعه بازار، امور حقوقی و بیمه‌ای، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مدیریت بهره‌وری، رفاهی سازمانی، تامین مالی جمعی مشارکتی یا خیر خواهانه، مدیریت کیفیت و دانش اشاره کرد و همچنین دسترسی به ظرفیت‌های مادی و معنوی و توسعه بازار بین شرکت‌های تابعه آستان قدس رضوی، یکی دیگر از دستاوردهای این تفاهمنامه است.

مدیرعامل شرکت کسب‌ و کار رضوی گفت: برنامه‌ریزی و اجرای رویدادهای مشترک به‌منظور ترویج و توانمندسازی شرکت‌های زیر مجموعه مرکز رشد دانشگاه فردوسی، یکی دیگر از خدمات شرکت کسب و کار رضوی در این تفاهمنامه است.

مشیری افزود: یکی دیگر از خدماتی که در این تفاهمنامه برای حمایت از واحدهای دانش بنیان و فناور ارائه می‌شود و می‌تواند مصداق بسیار مهمی برای مانع‌زدایی از مسیر توسعه فعالیت‌ها و تولید این شرکت‌ها باشد خدمات تامین مالی جمعی تحت نظارت فرابورس و با عاملیت شرکت کسب‌ و کار رضوی است.

وی ادامه داد: استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور می‌توانند با توجه به ظرفیت‌ها و مجوز شرکت کسب‌ و کار رضوی، تحت نظارت فرابورس و بدون نیاز به واگذاری بخشی از مالکیت شرکت و سهام خود، نسبت به تامین مالی جمعی اقدام کنند چرا که یکی از ویژگی‌های مهم روش تامین مالی، کاهش هزینه‌های مالی، کاهش بوروکراسی‌های بانکی و همچنین سرعت عمل و مدیریت ریسک تامین مالی است.

مدیرعامل شرکت کسب‌ و کار رضوی گفت: ارائه بیمه تکمیلی و همچنین خدمات رفاهی سازمانی به شرکت‌ها و واحدهای فناور دانشگاه از سرویس‌های دیگری است که در قالب این تفاهمنامه ارائه خواهد شدبه نحوی که این شرکت‌ها خواهند توانست با وجود کم بودن تعداد کارکنان خود، از خدمات بیمه تکمیلی یا رفاهی با تعهدات و پوشش‌های بسیار ویژه و نرخ‌های استثنایی استفاده کنند.

مشیری افزود:یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این تفاهمنامه برای دانشگاه فردوسی و شرکت‌ها و واحدهای تابعه آن تامین خدمات و مواد اولیه مورد نیاز در یک بستر رقابتی و کاهش هزینه‌های مدیریت فعالیت آن هم با استفاده از تامین‌کنندگانی است که برای این کار، صلاحیت‌سنجی شده‌اند.

وی ادامه داد: انعقاد این تفاهمنامه برای شرکت کسب‌ و کار رضوی نیز مزیت‌هایی به همراه خواهد داشت که شاید مهم‌ترین آن، توسعه بازار سامانه «پیشه» و رشد کسب‌ و کارهای دانش بنیان و فناور است که می‌تواند در زنجیره تامین خدمات و مواد اولیه سایر کسب‌ و کارها نیز نقش بسیار مهمی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت کسب‌ و کار رضوی گفت: تعهدات دانشگاه در این تفاهمنامه شامل معرفی سامانه جامع خدمات کسب‌ و کار (پیشه) به‌عنوان بستر معاملاتی خدمات، محصولات و مواد اولیه مورد استفاده شرکت‌ها و واحدهای دانش بنیان و نوآور زیر مجموعه دانشگاه فردوسی است.

مشیری افزود:برگزاری رویدادهای مشترک آموزشی، ترویجی و کارآفرینی به‌صورت آنلاین و حضوری، استفاده از ظرفیت‌های سامانه «پیشه» در حوزه ماموریتی مرکز نوآوری دانشگاه فردوسی مشهد، شرکت‌ها و واحدهای دانش بنیان و نوآور تابعه از دیگر این تعهدات است.

وی ادامه داد: علاوه ‌بر این، همکاری در تامین مالی و توسعه طرح‌های دانش بنیان و نوآورانه با تمرکز بر ظرفیت سامانه تامین مالی جمعی پیشه، بخشی دیگر از اقداماتی است که دانشگاه فردوسی انجام خواهد داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha