۱ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۴۳
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 84507830
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

٢۵۶ هزار هکتار اراضی ملی دامغان تثبیت مالکیت شد

سمنان-ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان گفت: ۲۵۶ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان در راستای پیشگیری از زمین‌خواری و جلوگیری از تصرف اراضی ملی، تثبیت مالکیت شد.

علی‌اکبر عباسی راد عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: از ابتدای سال ١۴٠٠ تا پایان شهریور برای ۳۶ پلاک ثبتی شهرستان سند مالکیت تک برگی اخذ شد. 

وی ادامه داد: در راستای اجرای طرح حدنگاری (کاداستر) سال گذشته یک میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی دامغان سنددار شد. 

عباسی راد افزود: افزایش ضریب حفاظتی، کاهش عوامل تخریب و جلوگیری از تجاوز و تعدی به اراضی ملی، دسترسی آسان به اطلاعات مالکیت دولت و مالکان املاک از نظر محل و موقعیت، به روزرسانی اطلاعات نقشه ها، ورود به سیستم ثبت املاک و کاهش اختلافات حقوقی مردم، از اهداف مهم اجرای این طرح است. 

وی تصریح کرد: اولین گام برای مبارزه با زمین‌خواری، اجرای حدنگاری اراضی ملی است با اجرای این قانون، اختلاف و دعاوی بین مردم و دستگاه‌های دولتی نیز رفع می‌شود. 

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان با اشاره به اینکه حدنگاری، نقشه‌هایی بر اساس موقعیت جغرافیایی، جهانی و دقیق است، گفت: با تهیه نقشه‌های دقیق و اجرای کاداستر و اخذ اسناد تک‌برگی به نام دولت، سودجویی از اراضی ملی و سوءاستفاده از اسنادی که ابهام دارند نیز به حداقل ممکن می‌رسد و از بروز اختلافات تا حد زیادی جلوگیری می‌کند.

به گزارش ایرنا، شهرستان دامغان دارای یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۶۹۲ هکتار اراضی ملی است که تاکنون برای ۹۸ درصد از آن سند مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی ایران صادر شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha